Լիոնի քաղաքապետ Ժորժ Քեփենեկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելելու է Հայաստան
Այդ մասին հաղորդում է Lyonmag.com-ը՝ ընդգծելով, որ ամենևին էլ Քեփենեկյանի այցով չէ հիմք դրվելու Երևանի ու Լիոնի միջև համագործակցությանը. այն սկսվել է դեռևս 1992 թվականից:
Նախատեսվում է, որ այցի ընթացքում Երևանն ու Լիոնը կքննարկեն մինչև 2020 թվականը համագործակցության ծրագիրը:
Դրա շրջանակում նախատեսվում է համագործակցության խորացում տեղական ինքնակառավարման, քաղաքաշինական ծրագրերի իրականացման, տնտեսական և սոցիալական զարգացման, ուսումնական հաստատությունների համագործակցության խթանման, մշակույթի ոլորտներում:
Ժորժ Քեփենեկյանը Ֆրանսիայի 3-րդ խոշորագույն քաղաքի քաղաքապետ է ընտրվել 2017 թվականի հուլիսին՝ այդ պաշտոնում փոխարինելով Ժերար Կոլոմին: Կոլոմը, որը երկրի նոր կառավարության կողմից նշանակվել է ներքին գործերի նախարարի պաշտոնում, ինքն էր առաջադրել Քեփենեկյանի թեկնածությունը: Հայտնի է, որ 2014թ. սկսած Քեփենեկյանն աշխատում էր որպես Լիոնի քաղաքապետի մշակութային և խոշոր միջոցառումների հարցերով առաջին տեղակալ:
Հայազգի գործիչը ծնվել է 1949թ.՝ օգոստոսի 9-ին: Նա մասնագիտությամբ ուրոլոգ-վիրաբույժ է: Քեփենեկյանը ֆրանսահայ համայնքի ակտիվ անդամ է, ինչպես նաև  Լիոնի «Բուլուքյան հիմնադրամի» խորհրդի անդամ:

Делегация во главе с мэром Лиона Жоржем Кепенекяном посетит Армению
Об этом сообщает Lyonmag.com, подчеркивая, что не визитом Кепенекяна будет заложена основа сотрудничества между Ереваном и Лионом – оно началось в 1992 году.
Планируется, что в ходе визита Ереван и Лион обсудят программу сотрудничества до 2020 года, в рамках которой планируется  углубление сотрудничества в сферах местного самоуправления, реализации градостроительных программ, стимулирование экономического и социального развития, сотрудничество учебных заведений.
Жорж Кепенекян избран мэром третьего по величине города Франции в июле 2017 года, сменив на этом посту Жерар Колома, назначенного министров внутренних дел, и именно он выдвинул кандидатуру Кепенекяна, который начиная с 2014 года работал первым заместителем мэра Лиона по вопросам культуры и крупных мероприятий.
Деятель-армянин родился 9 августа 1949г., по специальности – хирург-уролог. Кепенекян активный член армянской общины Франции а также член совета «Фонда Булукян» Лиона.