Սփյուռքի նախարարն ընդունեց Ռումինիայի հայոց թեմի առաջնորդին
Փետրվարի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ռումինիայի հայոց  թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Տաթև եպիսկոպոս Հակոբյանին:
Ողջունելով Թեմակալ Առաջնորդին` նախարարը կարևորեց նրանց ազգանվեր և հայապահպան գործունեությունը, նախանձախնդիր վերաբերմունքը համայնքային և եկեղեցական հարցերի լուծմանը:
Նախարարը կարևորեց համայնքում սփյուռքի նախարարության 2018 թվականի ծրագրերի հանրահռչակումը, երիտասարդների ներգրավումը:
Հանդիպման ավարտին քննարկվեցին նաև Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը, ներդրումների խթանմանը, հայրենադարձության խրախուսմանն ուղղված ձեռնարկները:

Министр Диаспоры приняла предстоятеля армянской общины Румынии
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 23 февраля приняла предстоятеля Румынской общины Святой Армянской Апостольской церкви епископа Татева Акопяна.
Приветствовав главу епархии, министр отметила важность его патриотической деятельности по сохранению армянства, ответственное отношение к решение церковных и общинных вопросов.
Министр отметила важность пропаганды в общине программ Министерства Диаспоры 2018 года и вовлечение в них молодежи.
В завершение встречи были обсуждены также мероприятия, направленные на развитие экономики Армении, стимулирование инвестиций, поощрение репатриации.