«Տաշիր» հիմնադրամը Արցախի 4 երեխա ունեցող 230 ընտանիքների դրամական աջակցություն կտրամադրի
Արցախի չորս երեխա ունեցող 230 ընտանիքներ 4000-ական ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամական աջակցություն կստանան «Տաշիր գրուպ»-ի սեփականատեր, ռուսաստանաբնակ բարերար Սամվել Կարապետյանի կողմից:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անուշ Մարտիրոսյանն՝ ավելացնելով, որ 230 ընտանիքից 8-ը 4-րդ երեխան ունեցել է 2016 թվականին, իսկ մնացած 222-ը՝ 2017-ին:
«Արդեն 2-րդ տարին է, որ հիմնադրամը միացել է նաև Արցախում ծնելիության խթանման ծրագրին, և այս տարիների ընթացքում 4 երեխա ունեցող ընտանիքների թիվը զգալիորեն ավելացել է»,- նշել է Ա. Մարտիրոսյանը:
Նշենք, որ նվիրատվության արարողությունը տեղի է ունենալու փետրվարի 3-ին՝ ժամը 14:00-ին, Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում: Միջոցառման ժամանակ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից խաղարկվելու է նաև երեք «Շևրոլետ» մակնիշի ավտոմեքենա:

Фонд «Ташир» окажет финансовое содействие 230 семьям Арцаха, имеющим 4 детей
�?меющие 4 детей 230 семей Арцаха получат от собственника «Ташир-групп» проживающего в России благотворителя Самвела Карапетяна финансовую помощь в размере суммы, эквивалентной 4000 долларов США.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» об этом сказала руководитель отдела по связям с общественностью Общеармянского фонда «Айастан» Ануш Мартиросян, добавив, что в 8 из 230 семей четвертый ребенок родился в 2016 году, в остальных 222 – в 2017-м.
«Уже второй год, как фонд присоединился к программе стимулирования рождаемости в Арцахе, и за эти годы заметно увеличилось число семей, имеющих 4 детей», – отметила А.Мартиросян.
Отметим, что церемония дарения состоится 3 февраля в 14:00 во Дворце культуры и молодежи Степанакерта. Во время мероприятия общеармянским фондом «Айастан» будут разыграны три автомашины марки «Шевролет».