Դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը, Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Խորհրդակցության մասնակիցները զեկուցեցին տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին, քննարկեցին առաջիկա անելիքներն ու միջոցառումները:
Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց տարեվերջյան միջոցառումների պատշաճ կազմակերպումն ու անցկացումը:
Ամփոփելով տարին՝ նախարարը շնորհավորեց նախարարության աշխատակիցներին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ և հույս հայտնեց, որ գալիք տարին կլինի ավելի բեղմնավոր և արդյունավետ:

On December 25, Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan chaired a consultation at the RA Ministry of Diaspora. Among the participants were Deputy Ministers Serzh Srapionyan and Vahagn Melikyan, Chief of Staff Firdus Zakaryan and the heads of departments and divisions.
The participants of the consultation delivered reports on the activities that they had carried out throughout the year and discussed the future events and actions.
Hranush Hakobyan attached importance to the proper organizing and holding of the year-end events.
Recapping the year, the Minister wished all the employees of the Ministry a Happy New Year and Merry Christmas and voiced hope that the coming year would be more fruitful and effective.