«Հարատև կռիվ».հայրենադարձ երգիչ Գևորգ Հաջյանի նոր տեսահոլովակը.տեսանյութ
Հայրենադարձ լիբանանահայ, ծնունդով այնճարցի երգիչ Գևորգ Հաջյանը վերջերս հանդիսատեսին ներկայացրել է իր՝ «Հարատև կռիվ» երգի տեսահոլովակը:
Խոսելով տեսահոլովակի ստեղծման մասին՝ երգիչը «Հայերն այսօր»-ի հետ զրույցում ասաց, որ երգը գրվել է՝ հաշվի առնելով իր ձայնային տվյալները: Առաջին անգամ կատարվող այդ երգը նվիրված է արցախյան պատերազմում զոհված հայորդիներին:
Գևորգ Հաջյանը նշեց, որ  չէր կարող անմասն մնալ հայ զինվորի կողքին կանգնելուց, իր երգով գոտեպնդելու նրանց:
Այս երգի ծնունդը պայմանավորված է նաև ապրիլյան քառօրյայի դեպքերով: Երգիչը, 2016թ. մայիսին վերադառնալով Նյու Յորքից, մեկնել է Արցախ՝ քաջարի հայ զինվորների հետ միասին նշելու Մայիսյան հաղթանակի տոները: Ռեժիսոր Սամվել Թադևոսյանի մտահղացմամբ, այդ թեմայով նկարվող վավերագրական ֆիլմում հնչելու է «Հարատև կռիվ» երգը:
Գևորգ Հաջյանը հավելեց նաև, որ տեսահոլովակը նպաստում է ազգ-բանակ գաղափարի և հայրենասիրական ոգու ամրապնդմանը: Տեսահոլովակի ստեղծմանը մեծապես աջակցել են ՀՀ և Արցախի պաշտպանության նախարարությունները:

“Вечный бой»: новый видеоролик певца-репатрианта Геворга Ачяна (видеоматериал)
Репатриант, сирийский армянин, певец Геворг Ачян недавно представил зрителям видеоролик своей новой песни “Вечный бой».
Говоря о создании видеоролика, певец в беседе с «Армяне сегодня» сказал, что песня написана с учетом его голосовых данных. Впервые исполняемая, песня эта посвящена армянам, погибшим в Арцахской войне.
Геворг Ачян отметил, что не мог не встать рядом с армянскими воинами, не вдохновить их своей песней.
Рождение этой песни обусловлено  также четырехдневными апрельскими событиями. Возвратившись в мае 2016 года из Нью-Йорка, певец отправился в Арцах, чтобы отметить праздники майских побед с отважными воинами. По задумке режиссера Самвела Тадевосяна в снимаемом на эту тему документальном фильме прозвучит песня “Вечный бой».
Геворг Ачян также добавил, что видеоклип способствует укреплению идеи «Нация-армия» и духу патриотизма. Созданию видеоклипа в большой мере содействовали министерства обороны РА и Арцаха.