Շահինշահրում կայացել է Նոր Ջուղայի «Արարատ» միության նորակառույց մասնաճյուղի բացման արարողությունը
Նոյեմբերի 3-ին Շահինշահրում տեղի է ունեցել Նոր Ջուղայի Հայ մարզա-մշակութային «Արարատ» միության Շահինշահրի մասնաճյուղի նորակերտ կենտրոնի բացման հանդիսությունը՝ Սպահանի Հայոց թեմի թեմակալ առաջնորդ Տ. Սիփան ծ. վրդ. Քեչեջյանի, Շահինշահրի հոգևոր տեսուչ Տ. Անանիա ծ. վրդ. Գուջանյանի, Տ. Սահակ քահանա Մինասյանի, Իսլամական խորհրդարանում Սպահանի և Հարավային իրանահայության պատգամավոր Ժորժիկ Աբրահամյանի, թեմի ազգային իշխանության մարմինների և ենթամարմինների ներկայացուցիչների և հոծ բազմության ներկայությամբ:
«Հայերն այսօր»-ը, հղում կատարելով Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդարանի կայք-էջին, հայտնում է, որ ողջույնի խոսքով հանդես են եկել օրվա հանդիսավար Մարիա Խուդավերդյանը, Թեմական խորհրդի ատենապետ Վարուժ Մինասյանը, Նոր Ջուղայի Հայ մարզա-մշակութային «Արարատ» միության վարչության նախագահ Մասիս Մինասյանը, Շահինշահրի մասնաճյուղի վարչության ադամ Արիս Դավթյանը:
Օրվա հանդիսությանը փայլ ու բուրմունք են հաղորդել և գեղեցիկ երգ ու ասմունքով հանդես եկել համայնքի Հայոց ազգային «Սրբոց Վարդանանց» դպրոցի աշակերտները (երգուսույց՝ Նարբե Տ. Գրիգորյան) և Նոր Ջուղայի Հայ մարզա-մշակութային «Արարատ» միության Մշակութային միավորի «Կռունկ» պարախումբը (պարուսույց՝ Նունե Մկրտչյան):
Ծրագրի պաշտոնական բաժնի ավարտին իր հայրական պատգամն է փոխանցել Սպահանի Հայոց թեմի թեմակալ առաջնորդ Տ. Սիփան ծ. վրդ. Քեչեջյանը:

В Шахиншахре состоялась церемония открытия новопостроенного филиала союза «Арарат» Новой Джуги
В Шахиншахре 3 ноября состоялась церемония открытия новопостроенного Шахиншахрского филиала армянского спортивно-культурного союза «Арарат» Новой Джуги. Присутствовали предстоятель �?сфаганской армянской епархии архимандрит Сипан Кечечян, духовный инспектор Шахиншахра архимандрит Анания Гучанян, иерей Саак Минасян, депутат �?сламского парламента от �?сфагана и армянства Южного �?рана Жоржик Абрамян, представители органов национальных властей епархии и многочисленная общественность.
«Армяне сегодня» со ссылкой на сайт предстоятельства армянской епархии �?сфагана сообщает, что с приветственными речами выступили ведущая Мария Худавердян, председатель епархиального совета Варуж Минасян, председатель правления армянского спортивно-культурного союза Новой Джуги Арарат Масис Минасян, член правления Шахиншахского филиала Арис Давтян.
Блеск и аромат торжеству придали прекрасным пением и декламацией воспитанники армянской национальной школы общины «Србоц Вартаданц» (хормейстер Нарбе Т.Григорян) и танцевальная группа «Крунк» союза «Арарат» (хореограф Нуне Мкртчян).
По завершении официальной части программы с пастырским заветом к присутствующим обратился предстоятель армянской епархии �?сфагана архимандрит Сипан Кечечян.