ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակիցները մասնակցել են համաքաղաքային շաբաթօրյակի
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ, նոյեմբերի 11–ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության և «Հայրենիք-Սփյուռք կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցները  մասնակցել են Երևանում անցկացվող համաքաղաքային շաբաթօրյակի:
Նրանք մաքրել ու բարեկարգել են նախարարության նախաձեռնությամբ ստեղծված Օղակաձև զբոսայգու 4-րդ հատվածում գտնվող «Հայ բարերարների ճեմուղին»:
Հավելենք, որ համաքաղաքային շաբաթօրյակին ներգրաված են եղել նաև Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակազմերի, քաղաքապետարանի ենթակայության կառույցների, պետական, մասնավոր կազմակերպությունների աշխատակիցներ, կրթօջախների և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

On November 11, employees of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia and the “Homeland-Diaspora Center” SNCO participated in a Saturday city-wide clean-up day event, reported Hayern Aysor.
They cleaned and improved the look of the Alley of Armenian Benefactors located in the 4th sector of the Oval Park and established at the initiative of the Ministry of Diaspora.
Let us add that representatives of the staffs of Yerevan Municipality and the councils of the administrative districts of Yerevan, the organizations under the subordination of Yerevan Municipality, employees of public sector organizations and private sector organizations, as well as representatives of educational institutions and non-governmental organizations also participated in the clean-up day event.