Երևան-«Զվարթնոց» օդանավակայան երթուղին փոխվել է
«Զվարթնոց» օդանավակայան-Երևան N201 ավտոբուսային երթուղին նոյեմբերի 11-ից կշահագործվի հաստատված չվացուցակի պահանջներին համապատասխան՝ առավոտյան ժամը 07.00-ից մինչև 22.00-ն՝ 30 րոպե միջակայքով, 22.30-ից մինչև 07.00-ն՝ 1 ժամյա պարբերականությամբ։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, «Զվարթնոց» օդանավակայանից շարժվելով՝ ավտոբուսը կանգառներ է կատարում Փարաքար, Արգավանդ գյուղերի մոտ, Կենտրոնական ավտոկայարանի, Մաշտոցի պողոտայի (նախկին «Փակ շուկա»), Ստ. Շահումյանի անվան դպրոցի, Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի կանգառներում, մետրոյի «Երիտասարդական» կայարանի մոտ:
Վերջնակետից` մետրոյի «Երիտասարդական» կայարանի մոտից, դեպի օդանավակայան ուղևորվելիս, ավտոբուսը կանգառներ կկատարի Կաթողիկե եկեղեցու հարևանությամբ (Աբովյան փողոց), «Հանրապետության» հրապարակում (Ազգային պատկերասրահի հարևանությամբ), Ամիրյան փողոցի, Մաշտոցի պողոտայի (նախկին Փակ շուկա), Կենտրոնական ավտոկայարանի (Իսակովի պողոտա), Արգավանդ և Փարաքար գյուղերի կանգառներում, «Զվարթնոց» օդանավակայանում:
Բացի այդ, այս երթուղու ավտոբուսներում մոտ օրերս կտեղադրվեն համապատասխան տերմինալներ, որոնց միջոցով մեր քաղաքացիները, ինչպես նաև օտարերկրյա զբոսաշրջիկները հնարավորություն կունենան ուղեվարձը վճարել իրենց բանկային քարտերով։
«Զվարթնոց» օդանավակայան-Երևան N201 ավտոբուսային երթուղին սպասարկում է «Էլիտ բաս» ընկերությունը։ Ուղեվարձը 300 դրամ է։

Конечной остановкой маршрута аэропорт «Звартноц»–Ереван будет станция метро «Еритасардакан»
Начиная с 11-го ноября, автобусный маршрут N201 аэропорт «Звартноц»–Ереван будет эксплуатироваться согласно требованиям расписания: с 7-ми утра до 22-ти вечера – интервалом в 30 минут, с 22:30-ти вечера до 7-и утра – интервалом в 1 час.
От аэропорта «Звартноц» в направлении конечной остановки станция метро «Еритасардакан» автобус будет следовать согласно маршруту: остановка в Паракаре, у сел Аргаванда, на Центральном автовокзале, на проспекте Маштоца (бывший «Крытый рынок»), у школы им. Степана Шаумяна, на остановках Национального академического театра оперы и балета, у станции метро «Еритасардакан».
От конечной остановки станция метро «Еритасардакан» в направлении аэропорта «Звартноц» автобус будет следовать согласно маршруту: остановка у церкови Катогике, на Площади Республики (у Национальной галереи), на улице Амиряна, на проспекте Маштоца (бывший «Крытый рынок»), на Центральном автовокзале, в Паракаре, у сел Аргаванда, в аэропорту «Звартноц».
Кроме того, в автобусах данного маршрута на днях будут установлены соответствующие терминалы, через которые как граждане РА, так и иностранные туристы будут иметь возможность осуществлять оплату посредством банковских карт.
Автобусный маршрут N201 аэропорт «Звартноц»–Ереван обслуживается компанией «Элит бас». Стоимость проездного билета – 300 драм.