Ջոն Մալկովիչին այցելել է «Թումո» կենտրոն
Այս օրերին Հայաստանում է հոլիվուդյան դերասան Ջոն Մալկովիչը, որը մասնակցել է Խաչատրյանի 5-րդ միջազգային փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը, որի ընթացքում հատվածներ է ընթերցել Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» պոեմից:
Հոկտեմբերի 12-ին համաշխարհային կինոաստղ Ջոն Մալկովիչը կնոջ և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի ղեկավար Սերգեյ Սմբատյանի հետ այցելել է «Թումո» կենտրոն:
Ջոն Մալկովիչն այցելել է նաև Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ: Շրջայցից հետո նա թանգարանի հուշամատյանում գրել է. «Ցավոտ դաս»:

These days, Armenia is hosting Hollywood actor John Malkovich, who participated in the solemn opening ceremony of the 5th Aram Khachaturian International Music Festival and read excerpts from the poem “Book of Tragedies” by Gregory of Narek.
On October 12, the international movie star John Malkovich visited TUMO Center for Creative Technologies along with his wife and Director of the State Youth Orchestra of Armenia Sergey Smbatyan.
John Malkovich also visited the Mother See of Holy Etchmiadzin and the Armenian Genocide Museum-Institute where he wrote a “Painful Lesson” in the register after a tour of the Museum-Institute.