Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը, Վահագն Մելիքյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրին կատարված աշխատանքները, «Հայաստան-Սփյուռք» համահայկական 6-րդ համաժողովի ամփոփման արդյունքները, նշեցին առաջիկա անելիքները, հանդես եկան նոր առաջարկներով:
Նախարարը շնորհավորեց աշխատակազմին՝ նախարարության ստեղծման 9 ամյակի կապակցությամբ և մասնավորապես նշեց. «Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նախևառաջ ՀՀ Նախագահին, որի հրամանագրով ստեղծվեց նախարարությունը և 9 ամյակը կարողացանք պատվով դիմավորել: Շնորհակալություն բոլորին»

On October 2, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan held a consultation with Deputy Ministers Serzh Srapionyan and Vahagn Melikyan and the heads of departments and divisions at the RA Ministry of Diaspora.
The heads of departments and divisions presented the completed activities, recapped the results of the 6th Armenia-Diaspora Pan-Armenian Conference, pinpointed the upcoming programs and events and made new proposals.
The Minister congratulated the staff on the 9th anniversary of the Ministry of Diaspora and particularly stated the following: “First and foremost, I would like to express gratitude to the President of the Republic of Armenia by whose decree the Ministry was established and by whose decree we managed to celebrate the 9th anniversary with honor. I thank you all.”