Պուտինը ստորագրել է հայ-ռուսական միացյալ զորամիավորում ստեղծելու մասին օրենքը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վավերացրեց Հայաստանի հետ միացյալ զորամիավորում ունենալու մասին համաձայնագիրը։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրեց Հայաստանի և Ռուսաստանի  միացյալ զորամիավորում ունենալու մասին օրենքը։ Համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պորտալում, հայտնում է armeniasputnik.am-ը։
«Վավերացվել է 2016 թվականի նոյեմբերի 30-ին Մոսկվայում  Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի հանրապետության միջև ՀՀ և ՌԴ զինված ուժերի միացյալ խմբավորում ստեղծելու մասին ստորագրած համաձայնագիրը»,– ասված է փաստաթղթում։
Ավելի վաղ համաձայնագիրը վավերացրել էին Պետդուման և ՌԴ Դաշնային խորհուրդը։ 2016 թվականի հունիսին ՀՀ կառավարությունը հավանության էր արժանացրել օրինագիծը և այն ուղարկվել էր ԱԺ` վավերացման։

Путин подписал закон об Объединенной группировке войск Армении и России
Президент России Владимир Путин ратифицировал соглашение с Арменией об объединенной группировке войск.
Президент России Владимир Путин подписал закон об объединении российских и армянских войск. Соответствующий документ опубликован на портале правовой информации, сообщает armeniasputnik.am.
“Ратифицировано соглашение между Российской Федерацией и республикой Армения объединенной группировке войск (сил) Вооруженных сил республики Армения и Вооруженных Сил Российской Федерации, подписанное в городе Москве 30 ноября 2016 года”, — говорится в документе.
Ранее соглашение об объединенной группировке войск Армении и России ратифицировали Государственная Дума и Совет Федерации РФ. В июне 2016 года Правительство Армении одобрило проект закона и он был отправлен на ратификацию в Национальное Собрание.