Ազնավուրն այցելել է Մարսելում Հայաստանի հյուպատոսություն և պարգևատրվել մեդալով
Աշխարհահռչակ հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը հյուրընկալվել է Մարսելում Հայաստանի հյուպատոսությունում:
Մարսելի փոխքաղաքապետ Վալերի Բուայեն Ազնավուրին պարգևատրել է քաղաքի 11-րդ և 12-րդ շրջանների մեդալով: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Մարսելի փոխքաղաքապետեր Դիդյե Փարաքյանը և Ռիչարդ Ֆինդիկյանը:
Ազնավուրը նշել է, որ շարունակելու է համերգները և նախատեսում է 2017 թվականի դեկտեմբերին համերգով հանդես գալ Բերսիում, որը Փարիզի ամենամեծ համերգասրահն է:
Հայազգի շանսոնյեն հաստատել է Հայաստանում իր տուն-թանգարանի նախագծի շուրջ գործունեությունը, գրում է Արցախպրեսը:

Aznavour visits Armenia’s Consulate in Marseille and awarded with medal
World famous French-Armenian chansonnier Charles Aznavour was hosted at the Consulate of Armenia in Marseille.
Deputy Mayor of Marseille Valery Buaye awarded Aznavour with the medal of the 11th and 12th Districts of Marseille. Deputy Mayors of Marseille Didier Parakian and Richard Findigian were also attending the meeting.
Aznavour stated that he would continue to give concerts and that he was planning on giving a concert at Bersi (the largest concert hall in Paris) in December 2017.
The French-Armenian chansonnier confirmed the news about the construction of his house-museum in Armenia, writes Artsakhpress.