Հուլիսի 2-ի Ախալցխա է այցելելու Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ Զարեհ Սինանյանը
Հուլիսի 2-ին Ախալցխա է այցելելու Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ Զարեհ Սինանյանը: Զարեհ Սինանյանի հետ Ախալցխա են այցելելու մի շարք պատվավոր հյուրեր ԱՄՆ-ից, Հայաստանից ու այլ երկրներից: Այցելության ընթացքում նախատեսվում է այցելություն հայկական եկեղեցիներ, ինչպես նաեւ ծաղկեպսակի տեղադրում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, գրում է akhaltskha.net-ը:
Ծաղկեպսակներ են դրվելու նաեւ Կարապետ Բագրատունի Սրբազանի շիրիմին, 1918թ. Ախալցխայի ինքնապաշտպանության հերոսների հուշարձանին եւ ապրիլի 9-ի զոհերի հիշատակին:
Հուլիսի 3-ին նախատեսվում է պատվիրակության հանդիպումը Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ Ակակի Մաճուտաձեյի եւ Վրաստանի մի շարք պատգամավորների ու տեղական իշխանությունների հետ:

Член городского совета Глендейла Заре Синанян 2 июля посетит Ахалцих
Член городского совета Глендейла Заре Синанян 2 июля посетит Ахалцих. Вместе с ним в Ахарцих приедут ряд почетных гостей из США, Армении и других стран. В ходе визита планируется посещение армянских церквей, а также возложение венка в память жертв Геноцида армян, пишет akhaltskha.net.
Венки будут возложены и на могилу Святейшего Карапета Багратуни, к памятнику героям самообороны Ахалциха 1918 года и в память о жертвах 9 апреля.
Третьего июля планируется встреча делегации с губернатором Самцхе-Джавахка Акакием Маджутадзе, рядом депутатов Грузии и представителей местных властей.