Հայաստանից արտահանվել է շուրջ 32 հազար տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն
Այս տարվա ընթացքում Հայաստանից արտահանվել է շուրջ 32 հազար 500 տոննա թարմ պտուղ- բանջարեղեն, որից 31 հազար 500-ը՝ ՌԴ: Մանրամասներն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Մակարյանը: Նրա խոսքով` մնացած մասն արտահանվել է Վրաստան և Արաբական Միացյալ Էմիրություններ:
«Շուրջ 17 հազար տոննա լոլիկ է արտահանվել Հայաստանից: Առաջիկա 10-15 օրերի ընթացքում կսկսվի նաև ծիրանի արտահանման գործընթացը: Մենք արտահանող ընկերությունների  հետ խոսել ենք: Նրանք պատրաստ են արտահանումների: Եթե ամեն ինչ նորմալ ընթանա, բնակլիմայական պայմանները բարենպաստ լինեն, ապա մենք այս տարի կունենանք նորմալ արտահանում»,- նշեց փոխնախարարը:

�?з Армении экспортировано около 32 тысяч тонн свежих овощей и плодов
В течение этого года из Армении экспортировано около 32 тысячи 500 тонн свежих овощей и плодов, из которых 31 тысяча 500 тонн – в РФ. Подробности на сегодняшней встрече с журналистами сообщил заместитель министра сельского хозяйства РА Роберт Макарян. По его словам, остальная часть экспортирована в Грузию и Объединенные Арабские Эмираты.
«�?з Армении экспортировано около 17 тысяч тонн помидоров. В течение ближайших 10-15 дней начнется также процесс экспорта абрикосов. Мы уже переговорили с организациями-экспортерами, они готовы включиться в работу. Если все пойдет нормально, природно-климатические условия будут благоприятными, у нас в этом году будет нормальный экспорт», – отметил замминистра.