Երգչուհի Դալիթան արժանացել է «Young Miss European Beauty-2017» տիտղոսին
Մայիսի 28-ից հունիսի 2-ը Մալթայում մեկնարկել էր «International Folk Festival»-ը, որտեղ Հայաստանից որպես հատուկ հյուր էր ներկայացել երգչուհի Դալիթան: Փառատոնին մասնակցում էին իրենց երկրի մշակույթը ներկայացնող տարբեր երկրներների ներկայացուցիչներ:
Դալիթան կատարել է հայկական ֆոլկ-մոդեռն երկու երգ՝ «Մենք ենք, սարերը մեր» (Ինգա և Անուշ Արշակյաններ), «Հու-հա» (Սիրուշո), ռուսերենով երեք երգ, որոնցից մեկը՝ Առնո Բաբաջանյանի երգը, և երկու անգլերեն երգ: Բոլոր երգերն ընտրվել և հաստատվել էին կազմակերպիչների կողմից:
«Փառատոնի ընթացքում անակնալ տեղի ունեցավ. կազմակերպիչներից մեկը, շատ հավանելով Դալիթային, հրավիրեց մասնակցելու Miss European Beauty 2017 մրցույթին, որն անցկացվում է այս օրերին Մալթայում: Պատկերացրեք՝ հայկական գեղեցկությունը գերեց Մալթային, և Դալիթան հաղթեց Գրան Պրի մրցանակը՝ արժանանալով «Young Miss European Beauty-2017» տիտղոսին»,-«Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրեց Դալիթայի մայրը՝ Իզաբելլան:

Певица Далита удостоилась титула «Young Miss European Beauty-2017»
На Мальте с 28 мая по 2 июня проходил «International Folk Festival», на котором Армению в качестве особого гостя представляла певица Далита. В фестивале участвовали представители разных стран.
Далита исполнила две армянские песни фолк-модерн – «Это мы, наши горы» (�?нга и Ануш Аршакяны), «Гу-Га» (Сирушо), три русские песни, из которых одна – произведение Арно Бабаджаняна, и две английские песни. Все песни были отобраны и утверждены организаторами.
«В ходе фестиваля был преподнесен сюрприз: один из организаторов, которому очень понравилась Далита, пригласил ее участвовать в конкурсе Miss European Beauty 2017, который в эти дни проходит в Мальте. Представьте, армянская красота покорила Мальту, Далита  завоевала Гран-При и удостоилась титула «Young Miss European Beauty-2017», – сообщила в беседе с «Армяне сегодня» мать Далиты �?забелла.