ՌԱԿ պատվիրակությունն այցելեց Սփյուռքի նախարարություն
Մայիսի 24-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՌԱԿ պատվիրակությանը, որի կազմում էին կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանը, փոխատենապետ Լևոն Պլքյանը, խորհրդականներ Ալեքսան Կարադանայանը, Ժենի Գրիգորյանը, Հրայր Հովիվյանը, գործակից անդամ Հայկ Լեփեջյանը (Ավստրալիա):
2016թ. Մայիսի 26-ին Հայաստանում տեղի է ունեցել Ռամկավար ազատական կուսակցության 27-րդ ընդհանուր պատգմավորական ժողով, որի ընթացքում ընտրվել է կենտրոնական վարչությունը՝ 3 տարի ժամկետով:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց հայկական ավանդական կուսակցության հայանպաստ, ազգանվեր գործունեությունը:
Քննարկվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության և ՌԱԿ միջև համագործակցության զարգացման և ամրապնդմանը, ՌԱԿ ներքին խնդիրների կարգավորմանը, Հայաստան-սփյուռք 6-րդ համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Делегация ПРА посетила Министерство Диаспоры
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 24 мая приняла делегацию ПРА, в составе которой были председатель Центрального правления Серхио Нагапетян, вице-председатель Левон Плкян, советники Алексан Караданаян, Жени Григорян, Грайр Овивян, член правления Айк Лепечян (Австралия).
26 мая 2016 года в Армении состоялось 27-е общее делегатское собрания партии Рамкавар-Азатакан, на котором было избрано Центральное правление сроком на 3 года.
Приветствовав гостей, Грануш Акопян отметила важность патриотическую деятельность традиционной армянской партии.
Были обсуждены вопросы, касающиеся развития и укрепления взаимодействия между Министерством Диаспоры РА и ПРА, урегулирования внутренних проблем ПРА, подготовки к 6-му общеармянскому форуму Армения-Диаспора.