Մասաչուսեթսում բացվել է հայկական ընտանեկան ու մշակութային կենտրոն
Տարածքում հետագայում կառուցվելու է նաեւ հայկական եկեղեցի, բայց այս պահին կենտրոնը ծառայելու է որպես պատարագներ անցկացնելու վայր, կիրակնօրյա դպրոց ու հարթակ այլ միջոցառումների վրա։
Բացման արարողությանը ներկա էր նաեւ ԱՄՆ-ում ՀԱԵ Արեւելյան թեմի առաջնորդ արքեպիսկոպոս Խաժակ Պարսամյանը, news.am-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է eagletribune.com-ը։
Բացման արարողությունից հետո կազմակերպվել է ճաշկերույթ, որին ներկա էին մոտ 300 հյուրեր, այդ թվում պաշտոնյաներ։ Միջոցառման հատուկ հյուրն էր մարմնամարզուհի Հուռի Գեբեշչյանը, որը ներկայացրել է Հայաստանը Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում։

В Массачусетсе открылся армянский семейный и культурный центр
На территории будет в дальнейшем построена и армянская церковь, но на данный момент центр будет служить местом проведения служб, воскресной школой и площадкой для других мероприятий.
На церемонии открытия присутствовал и глава Восточной епархии Армянской Апостольской церкви в США архиепископ Хажак Барсамян, сообщает eagletribune.com.
После церемонии открытия был организован обед, на котором присутствовало около 300 гостей, в том числе официальные лица. Специальным гостем мероприятия стала гимнастка Хури Гебещян, представлявшая Армению на Олимпийских играх в Рио.