Լեհաստանում հայկական համայնքի ձևավորման 650-ամյակին նվիրված ցուցահանդես Ազգային պատկերասրահում
Ապրիլի 25-ին, ժամը՝ 18:30-ին, Հայաստանի ազգային պատկերասրահում կբացվի «ԼՎՈՎԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՏԱՃԱՐԻ ՎԵՐԱԾՆՈՒՆԴԸ» խորագրով ցուցահանդեսը՝ նվիրված Լեհաստանում հայկական համայնքի ձևավորման 650-ամյակին:
Եվրոպայի ամենախոշոր և ազդեցիկ հայկական գաղթօջախներից մեկը ձևավորվել է Լվովում՝ 13-14-րդ դարերում, որը երկար ժամանակ եղել է լեհահայերի հոգևոր ու վարչական կենտրոնը։ Ցուցադրությունը պատրաստվել է Կրակովի մշակույթի միջազգային կենտրոնի կողմից: Այն իրականացվում է ՀՀ Լեհաստանի դեսպանության և Հայաստանի ազգային պատկերասրահի հետ համատեղ:

Выставка в Национальной галерее, посвященная 650-летию формирования армянской общины Польши
В Национальной картинной галерее Армении 25 апреля в 18:30 откроется выставка «Возрождение армянского храма Львова», посвященная 650-летию формирования армянской общины Польши.
Одна из самых больших и влиятельных армянских колоний Европы сформировалась в XIII-XIV веках во Львове, долгое время бывшем духовным и административным центром армян Польши. Экспозиция подготовлена Международным культурным центром Кракова. Она осуществляется совместно с посольством Польши в РА и  Национальной картинной галереей Армении.