Շփման գծի բոլոր ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է դիպուկահար հրացաններ
Ապրիլի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ :
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահխպանություն:

ВС Азербайджана около 40 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 19 апреля и в ночь на 20 апреля около 40 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, противник произвел по карабахским позициям боле 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На южном, восточном и северном направлениях линии соприкосновения противник применил снайперские ружья (77 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство.