Խաղաղ ցույց Լիբանանում՝ ընդդեմ թուրքական արտադրանքի
Ապրիլի 7-ին Լիբանանում հերթական խաղաղ ցույցն է տեղի ունեցել՝ ընդդեմ թուրքական արտադրանքի: «Պիել»-ում տեղի ունեցած ցուցահանդեսին, որը կազմակերպել էր «Օրեքա» ընկերությունը, մասնակցել են նաև թուրքական մի քանի ընկերություններ:
«Հայերն այսօր»-ը, հղում կատարելով Լիբանանի «Ազդակ» օրաթերթին, հայտնում է, որ ՀՅԴ երիտասարդները ներկաներին թռուցիկներ են բաժանել, որոնց մեջ նշված է եղել, որ Թուրքիայի պետական քաղաքականությունն ունի երկու երես՝ ռազմական և տնտեսական, որը նպատակ ունի թուլացնել տարածաշրջանի պետություններին, ոչնչացնել քաղաքակրթությունը, ցեղասպանություն իրականացնել և ժողովուրդների բարիքները գրավել:
Երիտասարդները Լիբանանի քաղաքացիներին կոչ են արել մերժել թուրքական արտադրանքը՝ նախապատվությունը տալով լիբանանյանին:

On 7 April, another peaceful demonstration was held against Turkish products during an exhibition that was organized by Oreca Company at the Piel in Lebanon and gathered representatives of several Turkish companies.
Hayern Aysor, citing Lebanon’s Aztag Daily, reports that the young members of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun passed out flyers stating that there are two sides to Turkey’s state policy-military and economic-and that the policy is aimed at debilitating countries of the region, eliminating civilization, perpetrate genocide and seize the good things that nations have.
The young Armenians called upon citizens of Lebanon to reject Turkish products and give preference to Lebanese products.