Շվեդիայում Հայորդյաց տուն է բացվել
Փետրվարի 25-ին տեղի ունեցավ Շվեդիայի Գոթեբորգ քաղաքի Հայորդյաց տան բացումը: Մշակութային այս օջախը գործում է Հայ Առաքելական եկեղեցու անմիջական հովանավորությամբ՝ հանուն հայ ազգի և մշակույթի պահպանման ու տարածման։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում է Գոթեբորգի հայ եկեղեցական համայնքի ատենապետ Հայկանուշ Հովհաննիսյանը, քաղաքի հայ բնակչությունը, միավորելով իր ուժերը, ապահովեց հայ խմբավարներ հետևյալ դասընթացների համար՝ մայրենիի, կերպարվեստի, հայկական երգ ու պարի, կիթառի:
Դասընթացները կազմակերպելու համար ամբողջ գրականությունը, դասագրքերը և դիդակտիկ նյութերը տրամադրել է ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը, որին հայտնում ենք մեր երախտիքը:

В Швеции открылся «Айордац тун»
В шведском городе Готеборг 25 февраля состоялось открытие «Айордац тун», который будет функционировать  под непосредственным патронатом Армянской Апостольской церкви для сохранения армянской нации и культуры.
Как сообщила редакции «Армяне сегодня» председатель армянской церковной общины Готеборга Айкануш Ованнисян, армянское население города, объединив усилия, обеспечило армянских специалистов для следующих курсов: родной язык, изобразительное искусство, армянские песни и танцы, гитара.
Всю литературу, учебники и дидактические материалы для организации курсов предоставило Министерство Диаспоры РА, за что община выражает свою признательность.