Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագիծն ընդունվել է
ԼՂՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանն ամփոփել է հանրաքվեի նախնական արդյունքները:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ Սրբուհի Արզումանյանը տեղեկացրել է, որ հանրաքվեի արդյունքների պաշտոնական հրապարակումը կարվի օրվա վերջին, իսկ վերջնական արդյունքները հայտնի կլինեն փետրվարի 23-ին:
«Արցախի ժողովրդի հանրաքվեի մասնակցությունը կազմել է 76.5 տոկոս, ընտրողների մեջ 69540 քաղաքացի «Կողմ» է քվեարկել, որը կազմում է քվեարկությանը մասնակցողների 87.6 տոկոսը: 7686 քաղաքացի «Դեմ» է քվեարկել, որը կազմում է ընտրողների 9.7 տոկոսը: Անվավեր է ճանաչվել 2202 քվեաթերթիկ: Կարող ենք արձանագրել, որ հանրաքվեն կայացած է, և հանրաքվեի դրված հարցը համարվում է ընդունված, այսինքն, Արցախի հանրապետության Սահմանադրության նախագիծն ընդունվել է»,- ասել է Ս. Արզումանյանը և հավելել, որ սովորաբար հանրաքվեի նախնական և ամփոփիչ արդյունքների միջև տարբերությունը շատ քիչ է լինում:
ԼՂՀ ՀԿՀ նախագահը նաև նշել է, որ հանրաքվեին մասնակցության ամենամեծ ցուցանիշը գրանցվել Քաշաթաղի շրջանում, իսկ ամենացածրը՝ Ստեփանակերտում:

Проект Конституции Республики Арцах принят
Председатель Центральной комиссии НКР по референдуму Србуи Арзуманян подвела предварительные итоги референдума.
Как сообщает корреспондент «Арцахпресс», на состоявшейся сегодня пресс-конференции Србуи Арзуманян сообщила, что официальное обнародование итогов  референдума состоится в конце дня, а окончательные итоги будут обнародованы 23 февраля.
«Участие народа Арцаха в референдуме составило 76.5 процентов, 69540 участников проголосовали «За», что составляет 87.6 процентов избирателей. 7686 граждан проголосовали «Против», что составляет 9.7 процентов избирателей. Недействительными признаны 2202 бюллетеня. Можно констатировать, что референдум состоялся, и поставленный на референдум вопрос считается принятым – проект Конституции Республики Арцах принят», – сказала С.Арзуманян, добавив, что обычно разница между предварительными и окончательными итогам референдума бывает очень мала.
Она также отметила, что самый высокий показатель участия в референдуме зарегистрирован в Кашатахском районе, а самый низкий – в Степанакерте.