Հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ`  ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են  վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов
В ночь с 19 на 20 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе из снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР ответных действий не предпринимали. Армянские военнослужащие по всей протяженности линии соприкосновения продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу, обеспечивая оборону передовой», – говорится в сообщении.