Համբուրգում տեղի է ունեցել Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի և Ստեֆան Վիսկոնտիի մասնակցությամբ հանդիպում են անցկացրել: Այս մասին թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«ԵՍՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ` երեկ Համբուրգում տեղի է ունեցել Հայաստանի, Ադրբեջանի արտգործնախարարների և Մինսկի խմբի երեք համանախագահների հանդիպումը»,- հայտնել է Բալայանը:
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ նախարարական գագաթնաժողովի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն են ընդունել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները` ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին և Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Մարկ Էյրոն:

В Гамбурге состоялась встреча Налбандян-Мамедьяров
Состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова при участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ �?горя Попова, Джеймса Уорлика и Стефана Висконси. Об этом в микроблоге Твиттера  написал пресс-секретарь М�?Д РА Тигран Балаян.
«По инициативе сопредседателей Минской группы ОБСЕ вчера в Гамбурге состоялась встреча министров иностранных дел Армении, Азербайджана и троих сопредседателей Минской группы ОБСЕ», – сообщил Балаян.
В рамках проходящего в Гамбурге Саммита министров иностранных дел ОБСЕ в отношении проблемы Нагорного Карабаха было принято совместное заявление руководителей делегаций стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ – министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова, госсекретаря США Джона Керри и министра иностранных дел Франции Жана-Марка Эйро.