Թոմ Հենքսը կոչ է արել մասնակցել «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի բարեգործական երեկոյին. տեսանյութ
«Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամն (COAF) իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է օսկարակիր դերասան Թոմ Հենքսի մասնակցությամբ տեսաուղերձը: Ճանաչված ամերիկացի դերասանն իր աջակցությունն է հայտնում  հիմնադրամի՝ դեկտեմբերի 9-ին Նյու Յորքում կայանալիք գալա երեկոյին:
Թոմ Հենքսը կոչ է անում բոլորին մասնակցել կարևոր նշանակություն ունեցող միջոցառմանը՝ ափսոսանք հայտնելով, որ չի կարող անձամբ ներկա գտնվել բարեգործական հավաքին:
«Սա հրաշալի առիթ է ձեր հայկական արմատներին վերադառնալու համար, իսկ եթե ազգությամբ հայ չեք, ուղղակի գնացեք գալա երեկոյին ու վայելեք այն: Աստված բոլորիս պահապան»,- տեսաուղերձը եզրափակել է Հենքսը:
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) բարեգործական կազմակերպություն է, որի նպատակն է բարձրացնել գյուղաբնակների կյանքի որակը համայնքային զարգացման երեխայակենտրոն ծրագրերի միջոցով: Հիմնադրամի համակողմանի ծրագրային մոդելի իրագործումն սկսվել է 2004թ., և այդ ժամանակից ի վեր զուգահեռաբար իրականացվում են կրթական, առողջապահական, սոցիալական և տնտեսական ծրագրեր, ինչպես նաև հիմնանորոգվում են համայնքների համար կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքները:

Том Хенкс призвал участвовать в благотворительном вечере фонда «Дети Армении» (видеоматериал)
Фонд «Дети Армении» на своей фейсбуковской страничке поместил видеопослание с участием актера-оскароносца Тома Хенкса. �?звестный американский актер выражает свою солидарность с предстоящим 9 декабря в Нью-Йорке гала-вечером.
Он призывает всех участвовать в этом важном мероприятии, выражая сожаление, что не сможет присутствовать лично.
«Это замечательный повод к тому, чтобы возвратиться к вашим армянским корням, если же вы не армянин по национальности – просто сходите на этот гала-вечер и насладитесь им. Да храни Вас всех Бог», – заключил Хенкс телепослание.
Фонд «Дети Армении» – благотворительная организация, цель которой – повысит качество жизни сельчан посредством программ развития общин, в эпицентре которых дети. Всесторонняя реализация программной модели фонда началась в 2014 году, и с того времени параллельно осуществляются образовательные, медицинские, социальные и экономические программы, а также осуществляется капитальный ремонт инфраструктур, имеющих жизненно важное значение для общин.