Բացվեց շվեդահայ արվեստագետ Թելմա Էմենի նկարների ցուցահանդեսը
Շվեդիայում ՀՀ դեսպանությունում բացվեց շվեդահայ արվեստագետ Թելմա Էմենի նկարների ցուցահանդեսը։ Թելմա Էմենը (Էմինյան) ծնվել է 1945թ. Ստամբուլում: 1973թ. ի վեր հաստատվելով և ստեղծագործելով Ստոկհոլմում՝ ունեցել է բազմաթիվ ցուցահանդեսներ Շվեդիայում, ԱՄՆ-ում, Ֆրանսիայում և այլուր: Նրա նկարները ներկայացված են աշխարհի տարբեր պատկերասրահներում, այդ թվում նաև Հայաստանի ազգային պատկերասրահում։ Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են Շվեդիայում ՀՀ դեսպանությունից:
Էմենի ստեղծագործությունները, որոնք արվեստագետուհին բնութագրում է որպես բանաստեղծական ռեալիզմ, անդրադառնում են մարդու կենսագործունեության վրա ժամանակակից տարաբնույթ փորձառությունների ազդեցությանը:

Открылась выставка картин шведского деятеля искусства, армянки Тельмы Эмен
В посольстве РА в Швеции открылась выставка картин шведского деятеля искусства, армянки Тельмы Эмен. Тельма Эмен (Эминян) родилась в 1945 году в Стамбуле. С 1973 года обосновавшись и творя в Стокгольме, имела множество выставок в Швеции, США, Франции и др. Ее картины представлены в различных галереях мира, в том числе в Национальной картинной галерее Армении. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из посольства  РА в Швеции.
Произведения Эмен, которые сама художница характеризует как поэтический реализм, затрагивают влияние различных современных испытаний на жизнедеятельность человека.