Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառում Անտվերպենում
Սեպտեմբերի 25-ին Բելգիայի Անտվերպեն քաղաքում «Նուարդ» մշակութային միության նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է երեկո՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձին: Այս մասին «Հայերն այսօր»ին հայտնում են «Նուարդ» մշակութային միության լրատվական ծառայությունից:
Երեկոն վարել է «Նուարդ» մշակութային միության նախագահ Գևորգ Մինասյանը, ով խոսել է մեր երկրի պատմական անցյալի ու ներկայի մասին, ներկաներին շնորհավորել 25-ամյա անկախության առթիվ:  Լեփ-լեցուն դահլիճը ջերմորեն է ընդունել միության «Բարեկամություն» պարախմբի մանկական և երիտասարդական խմբերի, ճանաչված ջութակահար Արա Հակոբյանի, երգիչ, նկարիչ Լևոն Թադևոսյանի, երաժիշտ-երգիչ Հարություն Հարությունյանի, այլ անհատ կատարողների ու խմբերի ելույթները:
Համերգից հետո ներկաները մեծ հետաքրքրությամբ դիտել են գեղանկարիչ Գեղամ Մելիքյանի դիմանկարների ցուցահանդեսը: Համերգ-երեկոյի ավարտին կայացել է նաև՝ 3-րդ դարից մինչև մեր օրերը Բելգիայում հաստատված հայերի մասին պատմող Գևորգ Մինասյանի «Բելգիան և հայերը» գրքի շնորհանդեսը:

Event dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s Independence held in Antwerp
On September 25, the NUARD Armenian Cultural Union of Belgium held an event dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia in the Belgian city of Antwerp, as reported the press service of NUARD Armenian Cultural Union to Hayern Aysor.
The Master of Ceremonies was President of NUARD Armenian Cultural Union Gevorg Minasyan, who talked about the past and present of Armenia and congratulated the attendees on the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia. The children’s and youth groups of Barekamutyun Dance Ensemble, well-known violinist Ara Hakobyan, singer and painter Levon Tadevosyan, musician/singer Harutyun Harutyunyan and other individual performers and groups received warm rounds of applause from the packed audience.
After the concert, the attendees viewed the exhibition showcasing the portraits by painter Gegham Melikyan with interest. The event was followed by the presentation of Gevorg Minasyan’s book “Belgium and the Armenians”, which is about the Armenians who have settled in Belgium since the 3rd century.