Microsoft Ֆրանսիայի տնօրեն է նշանակվել Վահե Թորոսյանը
Վերջերս Ֆրանսիայում նշանակվել է Microsoft-ի նոր ղեկավար: Այժմ ընկերության ֆրանսիական մասնաճյուղը ղեկավարում է հայազգի Վահե Թորոսյանը: Le Point ամսագրին նա հարցազրույց է տվել` մասնավորապես խոսելով Microsoft-ի սմարթֆոնների ապագայի մասին: Նորանշանակ տնօրենը հաստատել է, որ ընկերությունը մի քանի տարով հեռացել է սմարթֆոնների շուկայից և այսուհետ հիմնական ուշադրությունը կուղղի կորպորատիվ սեկտորին, գրում է ittrend.am-ը:
Microsoft Ֆրանսիայի ղեկավարը նշել է, որ մոտակա տարիներին չարժե սպասել Microsoft-ի կողմից թողարկվելիք նոր սմարթֆոնների: Սակայն սա չի անդրադառնա Windows 10 Mobile- վրա, այն կշարունակվի նույն կերպ մշակվել ու թարմացվել:
Վահե Թորոսյանը Microsoft-ում աշխատում է 1992-ից, այս ընթացքում զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ: Կրթությունը ստացել է Չիկագոյի համալսարանում:

Vahe Torosian was recently appointed the new director of Microsoft France. In an interview with Le Point magazine, the newly appointed director particularly talked about the future of Microsoft’s smartphones and affirmed that the company had not been a part of the smartphone market for a couple of years and will now be focusing on the corporate sector, writes ittrend.am.
The head of Microsoft France stated that even though people shouldn’t be expecting new Microsoft smartphones for the next couple of years, this won’t have an impact on Windows 10 Mobile, which will continue to be adapted and updated.
Vahe Torosian has been working for Microsoft since 1992 and has held various positions throughout the years. He received his education at the University of Chicago.