Microsoft Ֆրանսիայի տնօրեն է նշանակվել Վահե Թորոսյանը
Վերջերս Ֆրանսիայում նշանակվել է Microsoft-ի նոր ղեկավար: Այժմ ընկերության ֆրանսիական մասնաճյուղը ղեկավարում է հայազգի Վահե Թորոսյանը: Le Point ամսագրին նա հարցազրույց է տվել` մասնավորապես խոսելով Microsoft-ի սմարթֆոնների ապագայի մասին: Նորանշանակ տնօրենը հաստատել է, որ ընկերությունը մի քանի տարով հեռացել է սմարթֆոնների շուկայից և այսուհետ հիմնական ուշադրությունը կուղղի կորպորատիվ սեկտորին, գրում է ittrend.am-ը:
Microsoft Ֆրանսիայի ղեկավարը նշել է, որ մոտակա տարիներին չարժե սպասել Microsoft-ի կողմից թողարկվելիք նոր սմարթֆոնների: Սակայն սա չի անդրադառնա Windows 10 Mobile- վրա, այն կշարունակվի նույն կերպ մշակվել ու թարմացվել:
Վահե Թորոսյանը Microsoft-ում աշխատում է 1992-ից, այս ընթացքում զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ: Կրթությունը ստացել է Չիկագոյի համալսարանում:

Директором Microsoft во Франции назначен Ваге Торосян
Недавно во Франции назначен новый руководитель Microsoft. Ныне французский филиал компании возглавляет армянин Ваге Торосян. Он дал интервью журналу Le Point, в частности, говоря о будущем смартфонов Microsoft. Он подтвердил, что компания на несколько лет ушла с рынка смартфонов, и отныне основное внимание направит на корпоративный сектор, пишет ittrend.am.
Руководитель Microsoft Франции отметил, что в ближайшие годы не стоит ждать новых смартфонов, выпускаемых Microsoft, однако это не отразится на Windows 10 Mobile – он продолжит разрабатываться и обновляться.
Ваге Торосян работает в Microsoft с 1992 года, занимал за этот период различные посты. Образование получил в Чикагском университете.