![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/09/խորհրդակցություն.jpg)
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը, Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների, «Հայրենիք-Սփյուռք կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի, «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի ղեկավարները:
Ներկայացվեցին շաբաթվա ընթացքում կատարված ընթացիկ աշխատանքները և իրականցված միջոցառումները:
Նախարարի պաշտոնակատարն իր գոհունակությունը հայտնեց «Վարդանանց ասպետներ» կազմակերպության հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հանդիսության, «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում» բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառի, ՀՀ սփյուռքի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նիստի, «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի շրջանակներում «Դուդուկի փառատոն»-ի պատշաճ կազմակերպման համար:
Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց առաջիկա միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, մասնավորապես, «Իմ Հայաստան» փառատոնի շրջանակներում իրականացվելիք «Հայ երգի օր» և «100 +1» ծրագրերի հավուր պատշաճի կազմակերպումն ու լուսաբանումը, հանձնարարեց առկա կազմակերպչական բոլոր խնդիրները լուծել ժամանակին և արդյունավետ:
Հանձնարարվեց՝ ըստ տարածաշրջանների, պատրաստել տեղեկատվություն սփյուռքյան համայնքներում Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների վերաբերյալ:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարվեց առավել հետևողականորեն իրականացնել իրենց վերապահված գործառույթները: Տրվեցին այլ հանձնարարականներ, նշանակվեցին պատասխանատուներ ու համակարգողներ:

On September 26, RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan held a consultation with Deputy Ministers Serzh Srapionyan and Vahagn Melikyan, Chief of Staff of the RA Ministry of Diaspora Firdus Zakaryan, heads of departments and divisions, the director of the “Homeland-Diaspora Center” SNCO and the editor-in-chief of “Hayern Aysor” (Armenians Today) electronic newspaper.
The participants of the consultation presented the events and activities that had been carried out throughout the week.
The Acting Minister expressed her satisfaction with the proper organizing of the ceremony dedicated to the 100th anniversary of the Knights of Vartan Organization, the “Breath of Syrian-Armenian Culture in Yerevan” charity exhibition-sale, the session of the Public Council adjunct to the RA Minister of Diaspora and the Duduk Festival held as part of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival.
Hranush Hakobyan attached importance to the proper implementation of the upcoming events, particularly the proper organizing and coverage of the “Armenian Song Day” and “100 + 1” programs to be held as part of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival. The Acting Minister assigned to solve all the organizational issues in a timely and effective manner.
Hranush Hakobyan also assigned to develop information about the events dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia that have taken, are taking and will take place in the Armenian communities of the Diaspora, according to regions.
The heads of departments and divisions were assigned to carry out their functions more consistently. The Acting Minister also gave other assignments and designated correspondents and facilitators.