![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/09/խորհրդակցություն.jpg)
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին նախարարի տեղակալներ Սերժ Սրապիոնյանը, Վահագն Մելիքյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, կառուցվածքային ստորաբաժանումների, «Հայրենիք-Սփյուռք կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի, «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի ղեկավարները:
Ներկայացվեցին շաբաթվա ընթացքում կատարված ընթացիկ աշխատանքները և իրականցված միջոցառումները:
Նախարարի պաշտոնակատարն իր գոհունակությունը հայտնեց «Վարդանանց ասպետներ» կազմակերպության հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հանդիսության, «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում» բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառի, ՀՀ սփյուռքի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նիստի, «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի շրջանակներում «Դուդուկի փառատոն»-ի պատշաճ կազմակերպման համար:
Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց առաջիկա միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, մասնավորապես, «Իմ Հայաստան» փառատոնի շրջանակներում իրականացվելիք «Հայ երգի օր» և «100 +1» ծրագրերի հավուր պատշաճի կազմակերպումն ու լուսաբանումը, հանձնարարեց առկա կազմակերպչական բոլոր խնդիրները լուծել ժամանակին և արդյունավետ:
Հանձնարարվեց՝ ըստ տարածաշրջանների, պատրաստել տեղեկատվություն սփյուռքյան համայնքներում Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների վերաբերյալ:
Կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարվեց առավել հետևողականորեն իրականացնել իրենց վերապահված գործառույթները: Տրվեցին այլ հանձնարարականներ, նշանակվեցին պատասխանատուներ ու համակարգողներ:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/09/խորհրդակցություն.jpg)
В Министерстве Диаспоры РА 26 сентября под руководством исполняющей обязанности министра Грануш Акопян состоялось совещание, в котором участвовали заместители министра Серж Срапионян, Ваагн Меликян, руководитель аппарата Фирдус Закарян, руководители структурных подразделений, ГНКО «Центр Родина-Диаспора», электронного издания «Армяне сегодня».
Были представлены проделанные в течение недели текущие работы и осуществленные мероприятия.
�?сполняющая обязанности министра выразила удовлетворение организацией на должном уровне празднества, посвященного 100-летию организации «Рыцари Вардананц», благотворительной выставки-продажи «Дыхание армянской культуры Сирии в Ереване», заседания Общественного совета при министре Диаспоры РА, «Фестиваля дудука» в рамках общеармянского фестиваля «Моя Армения».
Грануш Акопян отметила важность проведения на должном уровне предстоящих мероприятий, в частности, организации и освещения на должном уровне предстоящих в рамках фестиваля «Моя Армения» «Дня армянской песни», а также программы «100+1», поручила своевременно и эффективно решить все имеющиеся организационные вопросы.
Было поручено подготовить информацию по регионам относительно мероприятий в общинах Диаспоры, посвященных 25-летию независимости Республики Армения.
Руководителям структурных подразделений было поручено еще более последовательно выполнять возложенные на них функции. Были даны иные поручения, назначены ответственные и координаторы.