ՀՀ անկախության 25-ամյակի միջոցառումների կազմակերպմանը հատկացվեց 100 մլն դրամ
ՀՀ կառավարությունն  այսօրվա նիստում անկախության 25-ամյակին նվիրված պաշտոնական միջոցառումների կազմակերպման համար հատկացրեց 100 մլն 760 հազար դրամ:
ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ Ներսես Տեր-Վարդանյանը նշեց, որ այդ գումարը որպես նվիրաբերություն կտրվի «Դասական երաժշտության աջակցություն» ՀԿ-ին՝տոնական միջոցառումները կազմակերպելու համար:
Սեպտեմբերի 21-ին հանրապետության հրապարակում անցկացվելիք տոնական համերգի ծրագրում ներառված կլինեն կատարողներ՝ Երևանից և մարզերից, առաձնահատուկ դեր ու նշանակություն կտրվի անկախության սերնդի ներկայացուցիչներին:
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարեց պատասխանատուներին Անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառոմները կազմակերպել լավագույն կերպով:

На организацию мероприятий 25-летия независимости РА выделено 100 млн драмов
Правительство РА на сегодняшнем заседании выделило на организацию официальных мероприятий, посвященных 25-летию независимости РА 100 млн 760 тысяч драмов.
Заместитель министра культуры РА Нерсес Тер-Варданян отметил, что эта сумма, в качестве дара, будет предоставлена ОО «Содействие классической музыке» на организацию праздничных мероприятий.
В программу намеченного на 21 сентября на площади Республики праздничного концерта будут включены исполнители из Еревана и областей, особая роль и значение будут предоставлены представителям поколения независимости.
Премьер-министр Овик Абрамян поручил ответственным организовать мероприятия, посвященные 25-летию независимости, на высшем уровне.