Մեծարգո´ տիկին նախարար
Մոսկվայի Լագարյանների անվան թիվ 2042 պետական միջնակարգ հանրակրթական դպրոցի ուսուցչական և աշակերտական կագմը շնորհավորում են Ձեզ, Ձեր շնորհալի աշխատակիցներին՝ Սփյուռքի նախարարության հնգամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր նախարարաթյան բովանդակալից, բազմիմաստ նախաձեռնումների շնորհիվ անասելի աշխուժացել, լցվել ու իմաստավորվել է սփյուռքահայերիս կյանքը: Դուք ոգևորում, թևավորում եք մեզ, մղում նորանոր նվաճումների:
Ուժ, եռանդ, նորանոր ստեղծագործական մտահղացումներ Ձեզ՝ սփյուռքի ու հայրենիքի հոգևոր միասնության, հոգու ընդհանրության ամրակայման ճանապարհին:

От имени педагогического и ученического коллективов Московской государственной средней общеобразовательной школы №2042 им. Лазарянов поздравляем Вас, весь Ваш коллектив с пятилетним юбилеем Министерства Диаспоры.
Благодаря содержательным, разнообразным инициативам Вашего Министерства неописуемо активизировалась, преисполнилась смыслом наша жизнь армян Диаспоры. Вы помогаете, окрыляете нас, двигаете к новым достижениям.
Силы, энергии, новых творческих идей Вам на пути духовного единения Диаспоры и Родины, на пути укрепления единения душ.