![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/Без-имени-16.jpg)
Ռոստովի «Դոնի Նախիջևանի հայկական համայնք» տարածաշրջանային հասարակական կազմակերպությունը ի սրտե շնորհավորում է Ձեզ՝ Նախարարության հիմնադրման 5-ամյա հոբելյանի ուրախալի առիթով:
Դուք և Ձեր ղեկավարած աշխատակազմը հասել եք մեծ հաջողությունների՝ ձեր ամենօրյա աշխատանքով ապացուցելով, որ անխոնջ ջանքերով և նվիրական գործի հանդեպ բարեխիղճ վերաբերմունքով կարելի է հասնել մեծ նպատակների իրագործման նաև շատ կարճ ժամանակահատվածում: Մեր այս դժվարին օրերին Դուք կարողանում եք իրականացնել ողջ աշխարհի հայությանը համախմբելու շնորհակալ գործը, օգնում եք նրանց չկորցնելու հոգևոր այն պորտալարը, որը ամեն մի հայի միացնում է իր Հայրենիքին՝ Հայաստանին:
Ձեր անգնահատելի փորձը, բարձր պրոֆեսիոնալիզմը և ցանկացած իրավիճակում օգնելու պատրաստակամությունը դարձել է աշխատաոճ Ձեր աշխատակազմի համար՝ ներշնչելով մեծագույն հարգանք աշխարհասփյուռ հայության բոլոր համայնքների և հայկական կազմակերպությունների շրջանակում:

Dear employees of the Ministry of Diaspora,
The “Armenian Community of Doni Nakhichevan” regional non-governmental organization of Rostov cordially congratulates you on the fifth anniversary of the ministry.
You and your staff have achieved great heights through your daily, unwavering efforts and dedication that has helped you accomplish big goals in a short period of time. In these difficult times, you manage to consolidate all Armenians around the world and help maintain relations between Armenia and the Diaspora Armenians.
Your invaluable experience, high professionalism and willingness to extend a helping hand in any situation have become a working style for your staff and show respect towards all Armenian communities and organizations in the Diaspora.