![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/Без-имени-16.jpg)
Ռոստովի «Դոնի Նախիջևանի հայկական համայնք» տարածաշրջանային հասարակական կազմակերպությունը ի սրտե շնորհավորում է Ձեզ՝ Նախարարության հիմնադրման 5-ամյա հոբելյանի ուրախալի առիթով:
Դուք և Ձեր ղեկավարած աշխատակազմը հասել եք մեծ հաջողությունների՝ ձեր ամենօրյա աշխատանքով ապացուցելով, որ անխոնջ ջանքերով և նվիրական գործի հանդեպ բարեխիղճ վերաբերմունքով կարելի է հասնել մեծ նպատակների իրագործման նաև շատ կարճ ժամանակահատվածում: Մեր այս դժվարին օրերին Դուք կարողանում եք իրականացնել ողջ աշխարհի հայությանը համախմբելու շնորհակալ գործը, օգնում եք նրանց չկորցնելու հոգևոր այն պորտալարը, որը ամեն մի հայի միացնում է իր Հայրենիքին՝ Հայաստանին:
Ձեր անգնահատելի փորձը, բարձր պրոֆեսիոնալիզմը և ցանկացած իրավիճակում օգնելու պատրաստակամությունը դարձել է աշխատաոճ Ձեր աշխատակազմի համար՝ ներշնչելով մեծագույն հարգանք աշխարհասփյուռ հայության բոլոր համայնքների և հայկական կազմակերպությունների շրջանակում:

Уважаемая Грануш Грантовна,
Ростовская Региональная общественная организация «Нахичеванская-на-Дону армянская община» от всей души поздравляет Вас с 5 – летним юбилеем со дня основания министерства!
Вы и руководимый Вами коллектив достигли немалых успехов, каждым днём своей работы доказывая, что трудом и добросовестным отношением к делу можно добиваться высоких целей в короткий срок! В это непростое время, Вы занимаетесь благородным делом объединения армян во всём мире, помогаете им не потерять ту духовную нить, которая связывает каждого армянина с его Родиной – Арменией.
Ваш бесценный опыт, высокий уровень профессионализма и готовность помочь в любой ситуации – это преобладающий стиль в работе Вашего коллектива, снискал уважение во всех армянских организациях и общинах, разбросанных по всему миру.