ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Պոլսի «Մարմարա» օրաթերթի փոխխմբագիր Մաքրուհի Հակոբյանի գրքի շնորհանդեսը
Հոկտեմբերի 17-ին, ժ.14:30-ին «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում  ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Պոլսի «Մարմարա» օրաթերթի փոխխմբագիր, «Սուրբ Փրկիչ» ամսաթերթի խմբագիր, թարգմանիչ, վաստակաշատ մանկավարժ Մաքրուհի Հակոբյանի «Անվերջակէտ զրոյց՝ մեր գրականութեան երախտաւորներուն հետ»  գրքի շնորհանդեսը (հասցե`Աբովյան 2):
Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ, գրականագետ, բ.գ.թ  Սերժ Սրապիոնյանը:
Ելույթ կունենան Հայաստանի գրողների միության նախագահի պաշտոնակատար Էդվարդ Միլիտոնյանը, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանը, Խ. Աբովյանի անվան ԵՊՄՀ Հայ նոր և նորագույն գրականության ամբիոնի վարիչ, բ.գ.դ., պրոֆեսոր Սուրեն Դանիելյանը, բ.գ.թ., «Սփյուռք» գիտաուսումնական կենտրոնի մեթոդիստ Քնարիկ Աբրահամյանը եւ այլք:

RA Ministry of Diaspora to hold presentation of book by Marmara Daily deputy editor Makruhi Hagopian
On October 17 at 14:30 the RA Ministry of Diaspora will hold the presentation of the book “Endless Conversations with Great Armenian Writers” by deputy editor of Marmara Daily of Istanbul, editor of “Surp Prkich” monthly, translator, distinguished educator Makruhi Hagopian at Arno Babajanyan Concert Hall.
The event will begin with opening remarks by RA Deputy Minister of Diaspora, literary critic, candidate of philological sciences Serzh Srapionyan.
Among other speakers will be acting President of the Union of Writers of Armenia Eduard Militonyan, President of the Union of Journalists of Armenia Astghik Gevorgyan, Head of the Department of New and Modern Armenian Literature at the Armenian State Pedagogical University after Kh. Abovyan, Doctor of Philological Sciences, Professor Suren Danielyan, candidate of philological sciences, a methodologist for the “Diaspora” Scientific and Educational Center Knarik Abrahamyan and others.