ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Պոլսի «Մարմարա» օրաթերթի փոխխմբագիր Մաքրուհի Հակոբյանի գրքի շնորհանդեսը
Հոկտեմբերի 17-ին, ժ.14:30-ին «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում  ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Պոլսի «Մարմարա» օրաթերթի փոխխմբագիր, «Սուրբ Փրկիչ» ամսաթերթի խմբագիր, թարգմանիչ, վաստակաշատ մանկավարժ Մաքրուհի Հակոբյանի «Անվերջակէտ զրոյց՝ մեր գրականութեան երախտաւորներուն հետ»  գրքի շնորհանդեսը (հասցե`Աբովյան 2):
Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ, գրականագետ, բ.գ.թ  Սերժ Սրապիոնյանը:
Ելույթ կունենան Հայաստանի գրողների միության նախագահի պաշտոնակատար Էդվարդ Միլիտոնյանը, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանը, Խ. Աբովյանի անվան ԵՊՄՀ Հայ նոր և նորագույն գրականության ամբիոնի վարիչ, բ.գ.դ., պրոֆեսոր Սուրեն Դանիելյանը, բ.գ.թ., «Սփյուռք» գիտաուսումնական կենտրոնի մեթոդիստ Քնարիկ Աբրահամյանը եւ այլք:

По инициативе Министерства Диаспоры РА состоится презентация книги замредактора Константинопольской ежедневной газеты «Мармара» Макруи Акопян
В концертном зале «Арно Бабаджянан» 17 октября в 14:30 (адрес: Абовяна,2) по инициативе Министерства Диаспоры РА состоится презентация книги «Незавершенная беседа с великими нашейлитературы» замредактора Константинопольской ежедневной газеты «Мармара», редактора-переводчика ежемесячной газеты «Сурб пркич», заслуженного педагога Макруи Акопян.
Со вступительной речью выступит заместитель министра Диаспоры РА, литературовед, кфн Серж Срапионян.
Выступят и.о. председателя Союза писателей  Армении Эдвард Милитонян, председатель Союза журналистов Армении Астхик Геворгян, заведующий кафедрой армянской новой и новейшей литературы ЕГПУ им. Х.Абовяна, дфн Сурен Даниелян, кфн, методист научно-образовательного центра «Спюрк» Кнарик Мартиросян и другие.