Մյունխենում արտակարգ դրություն է մտցվել.վերջին տվյալներով զոհվել է 10 մարդ
Մյունխենում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով զոհվել է 10, վիրավորվել 16 մարդ, հաղորդում է ոստիկանությունը: Զոհվածների թվում դեռահասներ են, տուժել են նաև երեխաներ: Այդ մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է քաղաքային ոստիկանության ղեկավար Հուբերտուս Անդրեն, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Reuters գործակալությանը:
NTV գործակալության տվյալներով Մյունխենի հրաձգության հեղինակը իրանցի 18- ամյա երիտասարդ է, ով ունի գերմանական եւ իրանական քաղաքացիություն: Նշվում է, որ նա Մյունխենում է բնակվել արդեն մի քանի տարի։ Ոստիկանության ներկայացուցիչն ընդգծել է, որ իրենց տվյալներով՝ հարձակվողը միայնակ է գործել և նախկինում գործ չի ունեցել իրավապահների հետ։ Նրա դին գտնվել է հրաձիգների որոնման հատուկ գործողության ընթացքում։ Սկզբում տեղեկություններ կային, թե հարձակվողները երեքն են։ Ենթադրվում է, որ նա ինքնասպան է եղել։ Երիտասարդի կատարած հարձակման շարժառիթները հայտնի չեն։
Մյունխենում արտակարգ դրության ռեժիմ է մտցվել:
Սոցցանցերի օգտատերերը #PrayForMunich հեշթեգով հարգում են Մյունխենի զոհերի հիշատակը, գրում է armradio.am-ը:

Munich has declared a state of emergency, latest reports claim 10 dead
German police report 10 deaths and 16 injuries following the shootings that took place in Munich. There are adolescent victims and injured children. This is what Chief of Police of Munich Hubertus Andre announced during a news conference, writes TASS, citing Reuters.
According to NTV, the gunman was an 18-year-old Iranian man who is a German and Iranian national. It is stated that he has been living in Munich for several years now. A police officer emphasized that, according to the police, the attacker was alone and hadn’t had any contact with law-enforcement authorities in the past. His body was found during a special firearm search operation. In the beginning, it was reported that there were three attackers. It is assumed that the Iranian man committed suicide. The motives behind the attack are unclear.
Munich has declared a state of emergency.
Social network users are respecting the memory of the victims of Munich with the hashtag #PrayForMunich, writes armradio.am.