Ճապոնահայ երգչուհի Ստեֆանի Թոփալյանի նվերը՝ Գյումրիին
Հուլիսի 8-ին ճապոնահայ երգչուհի, երգահան և դերասանուհի Ստեֆանի Թոփալյանը Ճապոնիայում կազմակերպել էր «Ներդաշնակության երեկոն» խորագրով համերգային ծրագիրը, որը մեծ հաջողություն է ունեցել: Երեկոյի հասույթը՝ 9185 եվրո, երգչուհին նվիրաբերելու է Գյումրիի թիվ 4 երաժշտական դպրոցին:
«Ես շատ վաղուց էի ծրագրել այս երեկոն և ուրախ եմ, որ վերջապես երազանքս իրականություն դարձավ: Շնորհակալություն բոլորին, ով աջակցել և իր լուման է ներդրել այս ծրագրի իրականացմանը: Այս երեկոյի հուշերը ես կփայփայեմ իմ ամբողջ կյանքի ընթացքում»,- «Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ երեկոյի ավարտին իր տպավորություններով է կիսվել Ստեֆանի Թոփալյանը:
Հավելենք, որ 2015թվականի մայիսին՝ որպես «Genealogy» խմբի անդամ, Ստեֆանի Թոփալյանը ներկայացրել է Հայաստանը Եվրատեսիլ 2015 երգի մրցույթում, որը անցկացվել է Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում:

Подарок армянской певицы из Японии Стефании Топалян городу Гюмри
Армянская певица, композитор и актриса из Японии Стефани Топалян 8 июля организовала в Японии концертную программу под девизом «Вечер гармонии», прошедшую с большим успехом. Всю выручку от концерта, 9165 евро, певица намерена пожертвовать Гюмрийской музыкальной школе №4.
«Я очень давно запланировала эту программу и рада, что мечта моя наконец стала реальностью. Спасибо всем, кто содействовал и привнес свой вклад в реализацию этой программы. Воспоминания об этом вечере я буду хранить всю жизнь», – как передает «Армяне сегодня», поделилась своими впечатлениями после концерта Стефании Топалян.
Добавим, что в мае 2015 года, в качестве члена группы «Genealogy», Стефании Топалян представляла Армению на конкурсе песни «Еврорвидение-2015», проходившем в столице Австрии Вене.