Պատարագ և Հոգեհանգստյան պաշտոն Բաղդադում
Նախագահությամբ Իրաքի Հայոց Թեմի առաջնորդ գերշ. Տ Ավագ արք. Ասատուրյանի հուլիսի 8-ին Ազգային ծերանոցի Սբ. Կարապետ եկեղեցում տեղի ունեցավ Սբ. Պատարագ և Հոգեհանգստյան պաշտոն հուլիսի 3-ին Քարատա թաղամասում ահաբեկչության հետևանքով զոհվածների հոգիների համար:
Այս մասին Տեր Մամբրե քահանա Հմայակյանը գրել է Իրաքի Հայոց թեմի ֆեյսբուքյան էջում:
Սբ. Պատարագի ավարտից հետո բաղդադահայերի հոծ բազմություն քահանա հայրերի, Ազգային Կենտրոնական Վարչության և միութենական հաստատությունների վարչականների գլխավորությամբ այցելեցին պայթունի վայր, որտեղ տեղի ունեցավ մոմավառություն, շարականների երգեցողություն և աղոթք անմեղ զոհվածների համար:
Նախորդ օրը` հուլիսի 7-ի երեկոյան, Հայ Եկեղեցասիրաց Կազմի աշակերտները Սբ. Կարապետ եկեղեցու բակում կանգնեցված Հայոց Ցեղասպանության նահատակների հիշատակը անմահացնող խաչքարի առջև ևս իրականացրեցին մոմավառություն ահաբեկչույան զոհերի համար:

Литургия и заупокойная служба в Багдаде
Под председательством предстоятеля армянской епархии �?рака архиепископа Авага Асатряна 8 июля в  церкви  Св.Карапет Национального приюта для престарелых состоялась священная Литургия и поминальная служба за упокой душ жертв теракта, происшедшего 3 июля в квартале Карата.
�?ерей Мамбре Амаякян написал об этом на фейсбуковской страничке армянской епархии �?рака.
По завершении Священной Литургии многочисленные представители армян Багдада во главе с членами Центрального национального правления и союзов посетили место взрыва, где состоялись церемония зажжения свечей, исполнение шараканов и молитва.
Накануне, вечером 7 июля, учащиеся Организации армянских верующих также зажгли  свечи у хачкара памяти невинных жертв Геноцида армян, установленного во дворе церкви Св.Карапет.