Արտգործնախարարն ընդունեց «Գերմանիա-Հարավային Կովկաս» խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավարին
Հոկտեմբերի 10-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց «Գերմանիա-Հարավային Կովկաս» խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Վոլֆգանգ Բյորնզենին:
Նախարար Նալբադյանը` մեծապես կարևորելով Գերմանիայի հետ տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումն ու ընդլայնումը, գոհունակություն հայտնեց Հայաստանի և Գերմանիայի միջև հաստատված բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության կապակցությամբ, հատկապես կարևորեց երկու երկրների խորհրդարանների միջև առկա սերտ համագործակցությունը՝ օրենսդիր մարմինների ղեկավարների փոխայցելությունները և միջխորհրդարանական բարեկամության խմբերի շփումները։ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր գնահատեց Բյորնզենի գործունեությունը՝ որպես «Գերմանիա-Հարավային Կովկաս» խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավարին և Լեռնային Ղարաբաղ կատարած նրա այցելությունը:
Տեղի ունեցավ մտքերի հանգամանալից փոխանակում հայ-գերմանական հարաբերությունների հետագա զարգացման, Հայաստան-ԵՄ համագործակցության և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Министр иностранных дел принял руководителя парламентской группы дружбы «Германия – Южный Кавказ»
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 10 октября принял руководителя парламентской группы дружбы «Германия – Южный Кавказ» Вольфганга Бьернзена.
Министр Налбандян, придавая исключительную важность развитию и расширению сотрудничества с Германией в различных областях, выразил удовлетворение в связи с установившимся между Арменией и Германией политическим диалогом на высоком уровне, особо подчеркнув имеющееся тесное взаимодействие между парламентами двух стран – взаимные визиты глав законодательных органов и общение межпарламентских групп дружбы. Глава внешнеполитического ведомства Армении высоко оценил деятельность Бьернзена как руководителя парламентской группы дружбы «Германия – Южный Кавказ» и его визит в Нагорный Карабах.
Состоялся обстоятельный обмен мнениями по вопросам дальнейшего развития армяно-германских отношений, сотрудничества Армения-ЕС, а также по вопросам, представляющим взаимный интерес. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили в пресс-службе М�?Д РА.