![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/4363528145_6f1ef17683_b-2-1.jpg)
Շնորհավորում եմ Սփյուռքի նախարարության 5-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ: Հայաստանից դուրս բնակվող միլիոնավոր հայերի համար այն եզակի կառույց է:
Արժեքավոր են նախարարության մտահոգությունները, հոգատարությունը, մարտահրավերներն ու ներդրումները սփյուռքահայերի նկատմամբ: Հատկապես բարձր եմ գնահատել 2011թ. Ձեր այցը Ջեֆերսոն տարրական դպրոց: Այդ այցի ժամանակ մեր աշակերտներն ու ծնողները զգացին կապը և ակնհայտ գործակցությունը Հայաստանի հետ:
Լավագույն մաղթանքներս Ձեզ և նախարարության ողջ աշխատակազմին: Մաղթում եմ, որ է´լ ավելի ուժեղանաք, որպեսզի կարողանաք օգնել աշխարհասփյուռ հայությանը:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/4363528145_6f1ef17683_b-2-1.jpg)
Congratulations on the 5th anniversary of the Ministry of Diaspora! With so many Armenians living outside of Armenia, the Diaspora Ministry has been a unique resource for Armenians everywhere.
Your Ministry’s concern and care with the challenges and the contributions of Diaspora Armenians has been a tremendous value. I particularly appreciated your visit to Jefferson Elementary School in 2011; our students and parents felt the connection and witnessed the partnership with Armenia.
Best wishes to you and to the Ministry’s staff. May you grow stronger and help Armenians prosper, everywhere.