Ադրբեջանի զինուժը Մարտակերտի ուղղությամբ կրակ է բացել ականանետերից ու նռնականետերից. ԼՂՀ ՊԲ
Մայիսի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել:
ԼՂՀ ՊԲ-ից  հայտնում են, որ հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից: Միայն հյուսիսարեւելյան (Մարտակերտի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 մմ ականանետ  (3 արկ) եւ ձեռքի հակատանկային նռնականետ  (2 արկ):
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածութունը եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Karabakh army: Azerbaijan fired with mortar and rocket-propelled grenade at night
The situation along Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces was relatively calm from late Tuesday night to early Wednesday morning.
The Nagorno-Karabakh Republic Defense Army (NKR/Artsakh DA) informed Armenian News-NEWS.am that during this time, however, the Azerbaijani armed forces continued violating the arrangement to cease fire, and primarily by way of rifle weaponry.
In addition, the adversary made use of a mortar and a rocket-propelled grenade (hand-held antitank grenade launcher) in a northeasterly (Martakert) direction.
“[But] the DA vanguard units maintained the ceasefire arrangement, and continued confidently carrying out their military task,” the respective statement reads.