Բակո Սահակյանն ընդունել է Թեհրանի թեմի առաջնորդին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 5-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են պետություն-եկեղեցի կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին մեծ ներդրում ունի Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման եւ ընդլայնման գործում ու երախտագիտություն հայտնել Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Встреча с предводителем Тегеранской епархии Армянской Апостольcкой Церкви
5 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял предводителя Тегеранской епархии Армянской Апостольcкой Церкви архиепископа Сепуха Саргсяна.
На встрече, в которой принял участие предводитель Арцахской епархии ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, были обсуждены вопросы, касающиеся связей между государством и церковью, а также предпринятых Азербайджаном с 2 по 5 апреля широкомасштабных военных действий и их последствий.
Президент Саакян отметил, что Армянская Апостольская Церковь внесла большой вклад в укрепление и расширение связей между Родиной и Диаспорой, и выразил признательность архиепископу Сепуху Саргсяну за постоянное содействие Арцаху.