Ալֆորվիլ քաղաքի Սուրբ Մեսրոպ-Արամեան վարժարանի սաներն այցելեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարություն
Ապրիլի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեց Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի Սուրբ Մեսրոպ-Արամեան վարժարանի սաներին, ովքեր Հայաստան էին եկել տեսնելու Մայր Հայրենիքի պատմամշակութային վայրերը և մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության  101-րդ տարելիցի միջոցառումներին:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ջերմ ու անմիջական զրույց ունեցավ ալֆորվիլահայ երեխաների հետ՝ խոսելով Հայրենիքի,  հայ լինելու խորհրդի, հայոց պատմության կարևոր դրվագների, հայ մշակույթի մեծերի, հայրենասիրական այլ թեմաների շուրջ:
Այնուհետև, երեխաները հանդես եկան Հայաստանին ու հայոց լեզվին նվիրված բանաստեղծությունների ու երգերի կատարումներով:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից վարժարանին նվիրվեցին Սփյուռքի դպրոցների համար նախատեսված դասագրքեր և ուսումնաօժանդակ նյութեր:

Students of Saint Mesrop-Aramian School of Alfortville visit the RA Ministry of Diaspora
On April 26, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received students of the Saint Mesrop-Aramian School of the French city of Alfortville. They are in Armenia to visit the historic and cultural sites of the Mother Homeland and participate in the events dedicated to the 101st anniversary of the Armenian Genocide.
Minister Hranush Hakobyan had a cordial and sincere conversation with the Armenian children of Alfortville. They talked about the Homeland, the symbol of being Armenian, the major episodes in the history of the Armenian people, great Armenian cultural figures and other topics about patriotism.
Afterwards, the children sang songs and recited poems devoted to Armenia and the Armenian language.
At the end, employees of the RA Ministry of Diaspora donated textbooks and supporting materials designed for Armenian schools abroad.