Պայթյուն Երևանի 63 երթուղու ավտոբուսում. նախնական տվյալներով` 6 տուժած և 1 զոհ
Ապրիլի 25-­ի երեկոյան Երևանի Հալաբյան փողոցի թիվ 11 շենքի մոտ ավտոբուսում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով նախնական տվյալներով կան 6 տուժած և 1 զոհ:
Պարզվել է, որ պայթյունը տեղի է ունեցել թիվ 63 երթուղու ավտոբուսում: Ըստ նախնական տվյալների՝ կան 6 տուժած և 1 զոհ: Տուժածները տեղափոխվել են «Արմենիա» ՀԲԿ:
Դեպքի վայրում են գտնվում ԱԻ նախարար Ա. Երիցյանը, ՓԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, փ/ծ գեներալ­ մայոր Վ. Գաբրիելյանը, ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Ա. Ցոլակյանը, ԵՓՎ պետ, փ/ծ գնդապետ Մ. Ղազարյանը և ՃԿԱԿ պետ, փ/ծ գնդապետ Հ. Խանգելդյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»­ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՃԿԱԿ ՕԽ­ն, ՀՆՓԱԻԿ փրկարարական ջոկատը և երկու մարտական հաշվարկ: Դեպքի վայրում է գտնվում ՃԿԱԿ պետ, փ/ծ գնդապետ Հ. Խանգելդյանը:

Взрыв в автобусе 63 маршрута в Ереван: по предварительным данным, 6 человек ранены, один скончался
Около дома №11 по улице Алабяна в Ереване вечером 25 апреля произошел взрыв, в следствие чего по предварительным данным, 6 человек ранены, один скончался.
Выяснилось, что взрыв произошел в автобусе маршрута №63. По предварительным данным, есть 6 пострадавших и 1 жертва. Пострадавшие доставлены в РМЦ «Армения».
На месте происшествия находятся министр по чрезвычайным ситуациям А.Ерицян, временный исполняющий обязанности директора спасательной службы генерал-майор В.Габриелян, заместитель директора СС полковник А.Цолакян, начальник ЕСС полковник М.Казарян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МЧС, на месте происшествия работает спасательный отряд и два боевых расчета.