Սիսիանի կամավորական խմբի ավտոբուսի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել են Դարբաս և Ախլաթյան համայնքների ղեկավարները
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/04/842197.thumb_.jpg)
Մարտակերտի ճանապարհին հակառակորդի կողմից Սիսիանի կամավորական խմբի ավտոբուսի գնդակոծման հետևանքով զոհվել են Սյունիքի մարզի Դարբաս համայնքի ղեկավար Մայիս Միրզոյանը և Ախլաթյան համայնքի ղեկավար Արմեն Բեգլարյանը:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Սիսիանի քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանը:
«Հակառակորդի կողմից ավտոբուսի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել են Դարբաս և Ախլաթյան համայնքների ղեկավարները»,- նշել է Հակոբջանյանը:
Նա հայտնել է, որ հակառակորդի կողմից ռմբակոծված ավտոբուսով Սիսիանից կամավորների խումբ էր մեկնում Արցախ:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ ավտոբուսի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել է 5 մարդ:

Heads of Darbas and Akhlatyan villages die after Azerbaijan bombs bus transporting volunteers from Sisyan
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/04/842197.thumb_.jpg)
Head of Darbas village of Syunik Province Mayis Mirzoyan and head of Akhlatyan village of Sisyan Province Armen Beglaryan died after Azerbaijan bombarded the bus transporting volunteers from Sisyan to Martakert.
This is what Mayor of Sisyan Aghasi Hakobjanyan told “Armenpress”.
“The heads of the Darbas and Akhlatyan villages died after the opponent bombarded the bus,” Hakobjanyan stated.
He informed that the volunteers were leaving Sisyan for Artsakh in the bus that the opponent bombarded.
Press speaker of the RA Ministry of Defense Artsrun Hovhannisyan had reported that the bombardment had killed five people.