Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա դա վերջանալու է Բաքվում Արցախի դրոշի ծածանմամբ. Դ. Բաբայան
Լեռնային Ղարաբաղում համեմատաբար կայուն է իրավիճակը, բանակը շարունակում է վստահորեն վերահսկել իրավիճակը:
Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը՝ պատասխանելով հարցին, թե այս պահին ինչպիսին է սահմանին իրավիճակը:
«Արցախը կողմնակից է խաղաղ կարգավորման, սակայն եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի ապա դա վերջանալու է Արցախի դրոշի ծածանմամբ ադրբեջանական Ռեյխստագի վրա»,-ասաց նա:
Դավիթ Բաբայանն ասաց, որ Արցախում որևէ խուճապ չկա: «Իհարկե նման վիճակում կա անհանգստություն, բայց որևէ խուճապ չկա: Մենք պաշտպանում ենք մեր հայրենիքը, մեր ապագան, մեր երեխաներին, իսկ Ադրբեջանցի բնակչությունը ում պետք է պաշտպանի, կոռումպացված Ալիևի՞ն»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել է, որ հաստատված տվյալներով ղարաբաղյան ուժերը մարտագծի հարավարևելյան ճակատում շարքից հանել են 2 տանկ, հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 տանկ և 1 անօդաչու թռչող սարք: Հակառակորդի «Գրադ» կայանքից հրթիռահրետակոծության հետևանքով սպանվել է 12-ամյա տղա, ևս 2 երեխա վիրավորվել են: ԼՂՀ ՊԲ–ն խոցել է հայկական դիրքերը գրոհող ադրբեջանական ուղղաթիռը, ինչպես նաև հայտնաբերել ու ոչնչացրել ադրբեջանական դիվերսիոն խումբ:

Если Азербайджан развяжет войну, это закончится тем, что над Баку будет реять флаг Арцаха
Положение в Нагорном Карабахе относительно стабильное, армия продолжает уверенно контролировать ситуацию. Об этом в беседе с Tert.am сказал пресс-секретарь Президента НКР Давид Бабаян.
«Арцах сторонник мирного урегулирования, однако если Азербайджан развяжет войну, это закончится тем, что флаг Арцаха взовьется над азербайджанским Рейхстагом», – сказал он
Давид Бабаян сказал также, что никакой паники в Арцахе нет. «Конечно, в такой ситуации есть обеспокоенность, но никакой паники нет. Мы защищаем нашу родину, наше будущее, наших детей, а кого должно защищать азербайджанское население – коррумпированного Алиева», – сказал он.
Напомним, что пресс-служба АО НКР сообщила, что по подтвержденным данным карабахские силы на юго-восточном участке фронта вывели из строя 2 танка, на северо-восточном – 1 танк и 1 беспилотный летательный аппарат. Вследствие ракетно-артиллерийского обстрела противником погиб 12-летний мальчик, еще 2 ребенка получили ранения. АО НКР поразила штурмующий армянские позиции азербайджанский вертолет, а также обнаружила и уничтожила азербайджанскую диверсионную группу.