Հայերը, հույներն ու քրդերը բողոքի ակցիա են անցկացրել Էրդողանի դեմ
Ամերիկայի հայերը քրդերի ու հույների հետ բողոքի ակցիա են կազմակերպել Վաշինգթոնում Բրուքինգի ինստիտուտի շենքի առաջ, որտեղ դասախոսություն էր կարդում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը:
Բողոքի ցույցին մասնակցել են նաեւ եզդիների ու կիպրացիների համայնքների, ինչպես նաեւ մարդու իրավունքների հարցերով կազմակերպությունների ու նույնիսկ մի քանի ընդդիմադիր թուրքական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, հայտնում է Ամերիկայի «Հայ դատի» հանձնախումբը:
Ցուցարարների ձեռքերին պաստառներ էին՝ Հայոց ցեղասպանության ժխտման, քրդերի դեմ ճնշումների, ԻՊ-ին Թուրքիայի աջակցության մասին: Լսվում էին «Կեցցե Քուրդիստանը, կեցցե Հայաստանը» կարգախոսները:
Ամերիկայի «Հայ դատի» հանձնախումբը հայտնում է, որ Էրդողանի թիկնապահները թուրք լրագրողներին թույլ չէին տալիս մոտենալ բողոքի ակցիային: Լրագրողներից մեկին դահլիճից հանել էին դեռ մինչեւ Թուրքիայի նախագահի գալը, թիկնապահները նրան գետնին էին գցել ու մեկ այլ թղթակցի էլ՝ ծեծել:
Շենքի դիմաց մեկ այլ ակցիայի մասնակիցներն էլ իրենց աջակցությունն էին հայտնում Թուրքիայի կառավարությանը, նրանք «Մենք սիրում ենք Էրդողանին» գրությամբ վերնաշապիկներ էին հագել:

Армяне, греки и курды провели акцию протеста против Эрдогана
Армяне Америки вместе с курдами и греками провели акцию протеста перед зданием Брукингского института в Вашингтоне, где с лекцией выступил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
В акции также приняли участие представители езидской и кипрской общин, представители организаций по правам человека и даже несколько оппозиционных турецких организаций, сообщает Армянский национальный комитет Америки(АНКА).
Протестующие держали в руках постеры с надписями о продолжающемся отрицании Геноцида армян, репрессий против курдов, поддержку �?Г�?Л со стороны Турции. Были слышны лозунги: «Да здравствует Курдистан, да здравствует Армения!»
АНКА также сообщает, что охрана Эрдогана не впускала турецких журналистов. Одного из журналистов выгнали из зала еще до приезда президента Турции, охранники повалили на землю и избили другого репортера.
Напротив здания также прошла акция в поддержку правительства Турции, участники которой были одеты в майки «Мы любим Эрдогана».