Պետք է հարգել Սիրիայի տարածքային ամբողջականությունը. Սիրիայի հարցով հայտարարության նախագիծ
Սիրիայի հարցով ՄԱԿ-ի հատուկ բանագնաց Ստեֆան դե Միստուրան Ժնևում միջսիրիական բանակցությունների մասնակիցներին 12 կետանոց փաստաթուղթ է ներկայացրել:
Ինչպես տեղեկացնում է Р�?А Новости գործակալությունը, Ժնևի բանակցությունների արդյունքում կողմերը միասնական դիրքորոշում պետք է հայտնեն փաստաթղթի վերաբերյալ:
ՄԱԿ-ի հատուկ ներկայացուցիչը, մասնավորապես, միջսիրիական բանակցությունների կողմերին առաջարկում է համաձայնել` «Սիրիայի տարածքային ամբողջականությունը, միասնությունը, անկախությունն ու ինքնիշխանությունը հարգելու անհրաժեշտությանը»,-Արցախպրեսի փոխանցմամբ՝ ասված է փաստաթղթում։

Нужно уважать территориальную целостность Сирии: проект заявления по вопросу Сирии
Специальный посланник ООН по вопросу Сирии Стефан де Мистура представил участникам межсирийских переговоров в Женеве документ из 12 пунктов.
Как сообщает агентство Р�?А Новости, по итогам женевских переговоров стороны должны выразить единую позицию по документу.
Специальный представитель ООН, в частности, предлагает сторонам межсирийских переговоров согласиться «с необходимостью уважать территориальную целостность, единство, независимость и суверенитет Сирии», – как передает «Арцахпресс», говорится в документе.