Լեհաստանում ՀՀ դեսպանը Վոլոմին քաղաքում ներկայացրել է Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները
Փետրվարի 29-ին Լեհաստանում ՀՀ դեսպան Էդգար Ղազարյանը մասնակցեց Վոլոմին քաղաքում տեղի ունեցած տարածաշրջանային տնտեսական համաժողովին, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Համաժողովին մասնակցում էին Վոլոմինի տարածաշրջանի ղեկավար Կաժիմիեժ Ռակովսկին, տարածաշրջանի տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչներ, բազմաթիվ գործարարներ:
Համաժողովի օրակարգային հարցերից մեկը վերաբերում էր հայ-լեհական առևտրատնտեսական հարաբերություններին, ինչպես նաև Հայաստանում գործարարության և տնտեսության զարգացման հեռանկարներին: Թեմայի շրջանակներում զեկույցով հանդես եկավ հայ-լեհական առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մաչեյ Բոհոսևիչը: Նա ընդհանուր տեղեկություններ ներկայացրեց Հայաստանի և մասնավորապես հայ-լեհական տնտեսական հարաբերությունների մասին:
Դեսպան Ղազարյանն իր ելույթում ներկայացրեց Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները: Էդգար Ղազարյանը լեհ գործարարներին ներկայացրեց Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունից, ինչպես նաև Իրանի նկատմամբ միջազգային տնտեսական պատժամիջոցների վերացումից հետո Հայաստանում ներդրումներ իրականացնելու և տարածաշրջանային շուկաներում նոր դիրք զբաղեցնելու հեռանկարները: Դեսպանը նաև պատրաստակամություն հայտնեց աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանի հետ կապված բոլոր տնտեսական նախաձեռնություններին և ծրագրերին:

RA Ambassador to Poland presents investment opportunities in Armenia during forum in Volomin
On February 29, RA Ambassador to Poland Edgar Ghazaryan participated in the regional economic forum held in Volomin, reports the RA MFA press service.
Among the participants were director of Volomin region Kazhimiezh Rakovsky, representatives of the region’s local authorities and several businessmen.
One of the issues on the agenda of the forum was related to Armenian-Polish trade and economic relations, as well as the perspectives for the development of business and economy in Armenia. In his speech devoted to the topic, Chairman of the Armenian-Polish Chamber of Commerce and Industry Machey Bohoseyevich provided general information about Armenia and particularly Armenian-Polish economic relations.
In his speech, Ambassador Ghazaryan talked about the opportunities for investments in Armenia. Ghazaryan also talked about the perspectives for making investments in Armenia and holding new positions in the regional markets following Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union and the lifting of international economic sanctions imposed on Iran. The Ambassador also expressed willingness to support all economic projects and initiatives connected with Armenia.