Լեհաստանում ՀՀ դեսպանը Վոլոմին քաղաքում ներկայացրել է Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները
Փետրվարի 29-ին Լեհաստանում ՀՀ դեսպան Էդգար Ղազարյանը մասնակցեց Վոլոմին քաղաքում տեղի ունեցած տարածաշրջանային տնտեսական համաժողովին, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Համաժողովին մասնակցում էին Վոլոմինի տարածաշրջանի ղեկավար Կաժիմիեժ Ռակովսկին, տարածաշրջանի տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչներ, բազմաթիվ գործարարներ:
Համաժողովի օրակարգային հարցերից մեկը վերաբերում էր հայ-լեհական առևտրատնտեսական հարաբերություններին, ինչպես նաև Հայաստանում գործարարության և տնտեսության զարգացման հեռանկարներին: Թեմայի շրջանակներում զեկույցով հանդես եկավ հայ-լեհական առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մաչեյ Բոհոսևիչը: Նա ընդհանուր տեղեկություններ ներկայացրեց Հայաստանի և մասնավորապես հայ-լեհական տնտեսական հարաբերությունների մասին:
Դեսպան Ղազարյանն իր ելույթում ներկայացրեց Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները: Էդգար Ղազարյանը լեհ գործարարներին ներկայացրեց Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունից, ինչպես նաև Իրանի նկատմամբ միջազգային տնտեսական պատժամիջոցների վերացումից հետո Հայաստանում ներդրումներ իրականացնելու և տարածաշրջանային շուկաներում նոր դիրք զբաղեցնելու հեռանկարները: Դեսպանը նաև պատրաստակամություն հայտնեց աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանի հետ կապված բոլոր տնտեսական նախաձեռնություններին և ծրագրերին:

Посол РА в Польше представил в городе Воломин инвестиционные возможности в Армении
Посол РА в Польше Эдгар Назарян 29 февраля принял участие в состоявшемся в городе Воломин региональном экономическом форуме, сообщает пресс-служба М�?Д РА.
В форуме участвовали глава региона Воломина Кажимиеж Раковски, представители органов местного самоуправления региона, многочисленные предприниматели.
Один из вопросов повестки форума касался армяно-польских экономических отношений, а также перспектив развития в Армении предпринимательства и экономики. С докладом в рамках темы  выступил президент Армяно-польской торгово-промышленной палаты Мачей Богосевич, в общих чертах представивший сведения об Армении, и в частности армяно-польских экономических отношениях.
Посол Казарян в своей речи ознакомил с инвестиционными возможностями в Армении, представил  польским предпринимателям перспективы вкладывания в Армении инвестиций и завоевания новых позиций в регионе после вступления Армении в Евразийский экономический союз и отмены международных санкций в отношении �?рана. Посол также изъявил готовность оказать содействие любым экономическим инициативам и проектам, связанным с Арменией.