Կառլոս Մելքոնյանի այցը Արգենտինայի Հայկական կենտրոն
Արգենտինայի Ազգային բանկի նախագահ Կառլոս Մելքոնյանը հունվարի 22-ին հյուրընկալվել է Արգենտինայի Հայկական կենտրոնում, որտեղ տեղի է ունեցել հայկական ազգային ուտեստների հյուրասիրություն: Հանդիպումը տեղի է ունեցել համագործակցության շրջանակներում, որին մասնակցում էին համայնքային կառույցներ, բարերարներ, Արգենտինայում ՀՀ դեսպան Ալեքսան Հարությունյանը, հյուպատոս Էսթերա Մկրտումյանը և այլ հյուրեր: Այս մասին «Հայերեն այսօրը» տեղեկանում է «Սարդարապատ» պարբերականից:
Կառլոս Մելքոնյանն առաջին հերթին այցելել է տեղի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, որտեղ ստացել է արքեպիսկոպոս Գիսակ Մուրադյանի օրհնությունը: Արքեպիսկոպոսի ընդունարանում Հայկական կենտրոնի նախագահ Ալբերտո Ջերեջյանը ողջույնի խոսքեր է ասել ներկաներին:
Մելքոնյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նկատել, որ ամեն անգամ նշելով իր հայկական ծագման մասին, ստանում է հաճելի մեկնաբանություններ, որոնք բնութագրում են համայնքի անդամների աշխատասեր և համախմբված լինելը:
«Կատարում ենք դժվար և շատ պատասխանատու աշխատանք, որպեսզի հաջողության հասնենք»,- հավելեց Կառլոս Մելքոնյանը:
Հանդիպման ավարտին ընդունող կառույցը Կառլոս Մելքոնյանին է հանձնել հայկական արծաթյա խաչ և գիրք՝ Հայաստանի լուսանկարներով:

Визит Карлоса Мелконяна в Армянский центр Аргентины
Президент Национального банка Аргентины Карлос Мелконян 22 февраля посетил Армянский центр Аргентины, где состоялась дегустация армянских национальных блюд. Встреча состоялась в рамках сотрудгничества, в ней приняли участие общинные структуры, благотворители, посол РА в Аргентине Алексан Арутюнян, консул Эстера Мкртумян и другие гости. Редакции «Армяне сегодня» об этом стало известно из издания «Сардарапат».
Карлос Мелконян первым долгом посетил местную церковь Святого Григора Лусаворича, где получил благословение арзхиепископа Гисака Мурадяна. В приемной архиепископа председатель Армянского центра Альберто Джереджян обратился к присутствующим с приветственной речью.
Мелконян выразил благодарность за прием и заметил, что каждый раз отмечая свое армянское происхождение, получает приятные отклики, которые характеризуют трудолюбие и сплоченность членов общины.
«Мы выполняем трудную и очень ответственную работу, чтобы достичь успеха», – добавил Карлос Мелконян.
В завершение встречи принимающая структура преподнесла Карлосу Мелконяну серебряный армянский крест и иллюстрированную книгу об Армении.