Ադրբեջանն Արցախի ուղղությամբ դիվերսիայի փորձ է կատարել
Հունվարի 14­-ին և լույս 15-­ի գիշերը ղարաբաղա­ ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ­17 և ՌՊԳ­7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-­ին՝ ժամը 21:30-­ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի: Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС НКР пресекли диверсию со стороны Азербайджана
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, 14 января и в ночь на 15 января противник произвел по карабахским позициям около 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, гранатометов «АГС – 17» и «РПГ – 7».
Помимо этого, около 21:30 часов 14 января на восточном направлении линии соприкосновения азербайджанская сторона предприняла попытку диверсии. Своевременные действия карабахских ВС пресекли попытку. В результате ответных действий убиты по меньшей мере двое азербайджанских военнослужащих, остальные члены группы обратились в бегство.
Со стороны Армии обороны НКР потерь нет.
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной ситуацией и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу.