Գերմանահայոց կենտրոնական խորհրդում նոր վարչություն է ընտրվել. նախագահն է Ժագլին Խաչատուրյանը
Գերմանահայոց կենտրոնական խորհրդի գլխավոր համագումարը 2015թ. նոյեմբերի 15-ին Մայնի Ֆրանկֆուրտում ընտրեց խորհրդի նոր վարչություն՝ երեք տարի պաշտոնավարման ժամկետով: Նիստը բացեց Բոխումի Ռուհր համալսարանի փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Միհրան Դաբաղը: Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Փարիզի վերջին ահաբեկչության զոհերի հիշատակը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ը տեղեկանում է Գերմանահայոց կենտրոնական խորհրդի վարչությունից:
Խորհրդի վարչության նախագահի պաշտոնում ընտրվեց Ժագլին Խաչատուրեանը: Փաստաբանը ակտիվորեն ներգրավված է տեղական քաղաքականության մեջ և երկար տարիներ պայքարում է գերմանական հասարակության մեջ Օսմանյան կայսրության կողմից իրականացված հայոց ցեղասպանության նկատմամբ մերժողական կեցվաքի դեմ:
Սոնա Հակոբյանը ստանձնեց նորընտիր նախագահի տեղակալի պաշտոնը: Մասնագիտությամբ ճարագետ կոնսկտրուկտոր և փայլուն տեխնիկական-վերլուծական ունակությունների տեր նա ունի միջմշակութային բնագավառի աշխատանքի լայնածավալ փորձ:
Տնտեսագետ Օհանես Ալթունքայան զբաղեցրեց գանձապահի պատասխանատու պաշտոնը: Նրա կենսագրականը համատեղում է տնտեսական փորձաքննության բազում տարիների փորձը տարաբնույթ նախագծերի կառավարման և քաղաքական աշխատանքի հետ:
Վարչության մյուս անդամ ընտրվեց Անի Սմիթ-Դագեսյանը: Նա քաղաքագետ է, ասպիրանտ և միջազգային քաղաքագիտության դասախոսուհի: Նրա նոր՝ երիտասարդության հարցերի հանձնակատարի պաշտոնը ներառում է նոր սերնդի շրջանում քաղաքական պատասխանատվություն բարձացումը, ինչպես նաև այս բնագավառում մշակութային ու կրթական ծրագրերի իրականացումը:
Սամվել Լուլուկյանը, ով հանձն առավ քարտուղարի պաշտոնը, խոշոր ընկերության մասնաճուղի տնօրեն է: Նա ունի ճշգրիտ գործելաոճ, փայլուն բանակցային ունակություններ, ինչպես նաև երկար տարիների համայնական աշխատանքի փորձ:
Նորընտիր վարչությունը մեծ նվիրումով հետամուտ է լինելու հայկական մշակույթի պահպանման և ցեղասպանության ճանաչման գործին: Միևնույն ժամանակ երիտասարդ հանձնախումբը ցանկանում է նպաստել ընդհանուր հասարակության բարեկեցությանը: «Հայկական սփյուռքը գերմանական հասարակության մի մասն է, ինչպես մի մասն է հայերի պատմությունը Գերմանիայի պատմության մեջ: Պատասխանատվություն ստանձնելով մեր ընդհանուր անցյալի ու ապագայի նկատմաբ, մենք տեսնում ենք մեր պարտականությունները երկու հասարակությունների միջև առկա բարեկամության խորացման մեջ, ինչը հնարավոր է միասնաբար խոչընդոտների հաղթահարման և համատեղ համագործակցության միջոցով: Միայն ազնիվ գերմանա-հայկական բարեկամությունը կարող է ապահովել մեր առջև ծառացած մարտահրավերների լուծումը՝ մեր հայրենակիցներին հավատարմությամբ և համերաշխությամբ օժտված միասնական հասարակություն նեգրավելու գործում» ,- իր խոսքում ընդգծեց վարչության նոր նախագահ Ժագլին Խաչատուրյանը:

В Центральном совете армян Германии избрано новое правление: Председателем избрана Жаглин Хачатурян
Генеральный съезд Центрального совета армян Германии 15 ноября 2015 года во Франкфурте на Майне избрал новое правление совета с трехлетним сроком полномочий . Заседание открыл доктор философских наук, профессор Рурского университета Бохума Мигран Дабах. Присутствующие минутой молчания почтили память жертв последнего террористического акта в Париже. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из правление Центрального совета армян Германии.
В должности председателя правления Совета избрана Жаглин Хачатурян. Адвокат активно вовлечена в местную политику и долгие годы борется против позиции отрицания Геноцида армян в Османской империи, проявляющейся в немецком обществе.
Сона Акопян вступила в должность заместителя новоизбранного председателя. �?нженер-конструктор по специальности, обладающая блестящими  инженерными аналитическими способностями, она имеет большой опыт работы в международной сфере.
Экономист Оганес Алтункаян занял ответственный пост кассира. В его биографии совмещается многолетний опыт экономической экспертизы управления различными проектами с политической деятельностью.
Другим членом правления избрана Ани Смит-Дагесян. Она политолог, аспират и преподаватель международной политологии. Ее новая должность ответственной по вопросам молодежи включает повышение политической ответственности в среде нового поколения, а также реализация культурных и образовательных программ в этой сфере.
Самвел Лулукян, взявший на себя обязанности секретаря – директор филиала крупной кампании. Обладает четким стилем работы, блестящие способности переговорщика, а также многолетний опыт общинной работы.
Новоизбранное правление с большой преданностью будет последовательно бороться  за сохранение армянской культуры и признание Геноцида. В то же время молодая комиссия стремится содействовать общему благосостоянию общества. «Армянская Диаспора является частью немецкого общества, равно как история армян является частью истории Германии. Беря на себя ответственность за наше общее прошлое и будущее, мы видим свои обязанности в углублении существующей дружб между двумя обществами, что возможно посредством совместно преодоления препятствий и сотрудничества. Только искренняя германо-армянская дружба способна обеспечить преодоление стоящих перед нами вызовов в деле вовлечения наших соотечественников в единое общество, наделенное верностью и сплоченностью», – подчеркнула в своей речи новоизбранный председатель правления  Жаглин Хачатурян.